Batman v Superman: Dawn of Justice filminin vizyona girmesine az bir zaman kala DC filmleri gündemden düşmüyor. Son olarak filmin yönetmeni Zack Snyder, Justice League’e dair ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere Zack Snyder’in yöneteceği Justice League filminde Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Aquaman (Jason Momoa), The Flash (Ezra Miller) ve Cyborg (Ray Fisher) gibi kahramanlar bir araya gelecek. Ancak listede gördüğünüz üzere Flash karakterini The CW dizisinde rol alan Grant Gustin canlandırmayacak. Bu karar ilk açıklandığında büyük eleştiri almıştı. Ardından DC’nin televizyon ve sinema evrenlerini ayrı tutacağı anlaşılmıştı. Zack Snyder de bu karar hakkında konuştu. Grant Gustin’in Barry Allen karakterine sinemada hayat vermeyecek olmasıyla ilgili “[Filmde Grant Gustin’in rol almasının] doğru bir karar olmayacağını düşünüyorum. Sinema evreni konusunda oldukça kalın çizgilerimiz var. Dizideki tonun bizim dünyamızda yer alabileceğine inanmıyorum.” sözlerini sarf etti.

DC filmleri uzun zamandır karanlık havasıyla dikkat çekiyor. The Flash televizyonda daha eğlenceli bir hava ile yola devam ediyor. Doğal olarak bu iki farklı tonun tek bir dünyada yer alamayacağına karar verilmiş gibi görünüyor.

Snyder, genç oyuncu Grant Gustin hakkında da “O dünyada en sevdiğim insan bile olsaydı… ki kendisi oldukça başarılı. Buna rağmen biz birden fazla evren fikrini benimsedik. Bu yüzden onun filmde yer alması mümkün değildi.” şeklinde konuştu.

İşte tüm bu sebeplerden ötürü The Perks of Being a Wallflower, Trainwreck gibi yapımlarla tanınan Ezra Miller, Flash karakteriyle karşımıza çıkacak. Onun bu rolü sinemada devralacağı da The Flash dizisi yayın hayatına başladıktan tam bir hafta sonra belli olmuştu. İki olayın birbirine yakınlığı da hayranların daha büyük tepkiler göstermesine neden olmuştu.

Miller, bu rolle ilk kez Batman v Superman: Dawn of Justice ile izleyici karşısına çıkacak. Ardından Justice League — Part One ve The Flash filmleri ile yola devam edecek.