Vizyona girmesine sadece birkaç gün kalan Captain Marvel aslında Marvel Sinematik Evreni’ne Avengers: Age of Ultron döneminde dahil edilmek istenmiş. Kevin Feige’nin müdahalesi işleri değiştirmiş!

Marvel Sinematik Evreni’nin en güçlüsü olarak takdim edilen Captain Marvel, Avengers Age of Ultron’da ilk defa karşımıza gelecek şekilde düşünülmüş. Hatta senaryo yazılırken kendisi de hikayeye dahil edilmiş. Ama Kevin Feige’nin müdahalesinin ardından Captain Marvel Age of Ultron’dan çıkartılmış. Bakalım Feige neden Captain Marvel’ı veto etmiş.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame Worldbreaker Hulk Teorisi

“Captain Marvel senaryonun ilk versiyonlarında yer alıyordu. Ama bana göre bu karakteri kötü tanıtmak olurdu. Bir anda kostümüyle, güçleriyle ortaya çıkıp Avengers’ın bir parçası olması seyircilerin %99’unda şaşkınlık yaratacaktı. Biz daha önce bu şekilde yapmadık.”

Kevin Feige’ye hak vermek zorunda kalıyoruz biraz. Çizgi roman okuyucuları olarak Captain Marvel’ı tanısak da okumayan büyük çoğunluk için bu karakter sadece soru işaretleri yaratırdı. Ama Ultron’dan sonra da çok fazla beklediler Captain Marvel’ı tanıtmak için. Çizgi romanlarla daha paralel Ms. Marvel ve ardından Captain Marvel şeklinde ilerlemek için vakit vardı.