Captain America: Civil War filminin vizyona girmesine az bir zaman kala Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olan Agents of SHIELD’ın ekibi de taraflarını belirlemeye başladı.

Bilindiği üzere ABC kanalında ekrana gelen dizi SHIELD ajanlarının maceralarını ekrana taşıyor. 2013 yılında yayın hayatına başlayan diziyi ünlü yönetmen Joss Whedon yarattı. Agents of SHIELD’da Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Iain De Caestecker, Elizabeth Henstridge, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki ve Luke Mitchell gibi isimler rol alıyor.

Variety’ye özel hazırlanan videoda Agents of SHIELD oyuncularına karakterlerinin Civil War’da hangi tarafı seçeceği soruluyor. Akla ilk gelen Phil Coulson’un Captain America’nın tarafında yer alacağı olabilir. Ancak yanılıyorsunuz. Clark Gregg karakterinin kararsız kalacağına inanıyor. Bir yandan omuz omuza çalıştığı SHIELD ajanları ve zekasına saygı duyduğu Iron Man diğer yandan hayran olduğu Captain America… Diğer oyuncular kararlarında daha net görünüyor. Leo Fitz ve Jemma Simmons bilime olan merakları ve teknoloji kaynaklı sebeplerle Tony Stark’ın yanında saf tutuyor. Ajan Melinda May ve Skye ise Steve Rogers’ı haklı görenlerden…

Chris Evans, Robert Downey Jr., Sebastian Stan, Elizabeth Olsen, Scarlett Johansson ve Jeremy Renner gibi isimlerin rol aldığı Captain America: Civil War (Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı) filmi 6 Mayıs’ta vizyona girecek.