Avengers Infinity War’un kötüsü olarak karşımıza çıkan Thanos’un ünü beyaz perdeyi aştı. Marvel Sinematik Evreni’nde önemli bir yeri olan Agents of SHIELD ekrana gelen son bölümünde direkt olarak Deli Titan’ın ismini andı. Böylece dizinin zaman açısından hangi noktada olduğunu tam olarak anlamış olduk.

Kısaca özetlemek gerekirse Agents of SHIELD’da Talbot’un Graviton’a dönüşmesiyle birlikte dengeler değişti. Beşinci sezonun Rise and Shine isimli bölümünde ise Talbot’u Taryan ile konuşurken görüyoruz. Kree savaşçısı olan Taryan onu Thanos’a karşı uyardı. Black Order’ın dünyaya ayak bastığını ve mücadelenin başladığını ifade etti. Sahnedeki diyalog tam olarak şu şekilde gelişiyor:

Taryan: Biz konuşurken Thanos ve ona ait güçler dünyana saldırmaya başladı.
Talbot: Pekala, o halde çıkıp Avengers ile birlikte Thanos’a karşı mücadele etmeliyim.
Taryan: Thanos’un rakipsiz bir gücü var. Yanında güçlü arkadaşların olmasına rağmen bu mücadeleyi kaybedeceksin. Yine de belki başka bir yol bulabiliriz.

Bakmadan Geçme: Agents of SHIELD 5. Sezon 20. Bölüm İncelemesi

İşte bu sahnede Thanos’un etkisini net bir şekilde hissediyoruz. Bu bölümle birlikte Black Order’ın dünyaya geldiğini ama henüz Wakanda Savaşı’nın başlamadığını anlıyoruz. Önümüzdeki iki bölümde olaylar Avengers Infinity War’un final sahnesine ulaşacak. Bakalım Thanos’un kararı Agents of SHIELD üyelerini nasıl etkileyecek?