Avengers Endgame’in vizyona girmesiyle birlikte Agents of SHIELD ekranlara geri dönüyor. Fakat dizi aldığı Thanos kararıyla kafaları karıştıracak gibi görünüyor.

Avengers Infinity War’un finalinde Thanos’un parmağını şıklatmasıyla evrenin yarısı gerçeklikten silindi. Bu durum da Agents of SHIELD gibi Marvel Sinematik Evreni’nde geçen dizilerde devamlılık problemi ortaya çıkarttı. Bu sebeple dizi uzun bir ara vermişti. Önümüzdeki günlerde geri dönecek dizinin Thanos konusunda enteresan bir karar aldığı ortaya çıktı. Marvel stüdyolarında TV yapımlarından sorumlu olan Jeph Loeb durumu şöyle özetledi:

“MCU’da olan şeylerle çelişmek istemiyoruz. Sonuçta bu dünyayı filmler şekillendiriyor. Biz de bu dünyada bir hikaye anlatmaya çalışıyoruz. Buna istediğimiz gibi devam edebilmek için Thanos’un parmak şıklatmasından öncesinde kalmamız gerek. Bu karardan sonra Marvel dünyasında zaman çizgisi nasıl ilerliyor derseniz bunu ancak işin ustaları çözebilir.”

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame: Doctor Strange’in Thanos’u Yenme Planı

Açıkçası böyle bir karar alınacaksa, dizi neden uzun bir araya girdi, bilmiyoruz. Bunca bekleyiş boşuna olmuş gibi görünüyor.