Uzakdoğu sinemasının usta yönetmenlerinden Akira Kurosawa‘nın Rashômon filmi Amblin Television şirketi tarafından ekrana uyarlanıyor.

Aynı coğrafyanın ürettiği dünya klasiklerinden biri olan Rashômon, bu kez Steven Spielberg çatısı altında yeniden çekilecek ve televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, filmin haklarının satın alındığı duyuruldu. Detaylar daha sonra açıklanacak dense de bu duyuru projenin büyük ölçüde hayata geçtiği anlamına gelebilir.

Bakmadan Geçme: The Dark Crystal Age of Resistance’ten İlk Görüntüler

Suç ve gizem filmlerinin Uzakdoğu coğrafyasında belki de en önemli örneği olan Rashômon, Kurosawa’nın da dünya çapında bir üne kavuşmasına katkı bulunmuştu. Filmde bir ormanda işlenen cinayetin çözüme kavuşma süreci, vakanın üç farklı tanığına göre işleniyor. Unutulmaz suç filmleri arasında sağlam bir yeri olan Rashoômon, hızlı temposu ve sert kurgusuyla dikkat çeken bir yapımdı. Nesnel gerçeği kararlı bir şekilde buğulu bir perdenin ardında gizleyen film, tanıkların ifadeleri doğrultusunda ilerlerken izleyici daima şaşırtmaya hazır.

Bildiğiniz gibi son dönemde yeniden çevrim konusunda büyük hareketlilik yaşansa da çok sayıda başarısız örnekle karşılaştık. Detayları henüz belli olmasa da adı geçen kişi ve şirketlerin kötü bir iş çıkarmayacağını dileyerek diziyi sabırsızlıkla bekliyoruz.