American Gods

Starz kanalı için televizyona uyarlanan American Gods projesinden ilk fotoğraflar izleyicilerle paylaşıldı.

Bildiğiniz üzere American Gods ya da Türkçe ismiyle Amerikan Tanrıları, Neil Gaiman’ın kaleme aldığı başarılı eserden uyarlanıyor. Bu önemli görevi de ünlü yapımcı Bryan Fuller üstleniyor. Daha ilk günden ilgi uyandırmayı başaran bu yapımın oyuncu kadrosunda Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Bruce Langley, Yetide Badaki, Peter Stormare, Jonathan Tucker, Cloris Leachman, Crispin Glover ve Pablo Schreiber gibi isimler yer alıyor. Tüm bu oyuncuların arasına son olarak başarılı oyuncu Gillian Anderson dahil oldu.

Gelelim American Gods’ın konusuna… Burada insanlar onlara inandığı sürece güçlü kalabilen tanrıların maceralarına şahir oluyoruz. Ana kahramanı olarak karşımıza Shadow isminde eski bir hükümlü çıkıyor. Shadow, Wednesdey isminde kendisi hakkında haddinden fazla şey bilen bir adam için çalışmaya başlıyor. Zamanla onun Eski Tanrılardan birisi olduğunu anlıyor. Bu tanrıların hayatta kalma mücadelesine şahit olmaya başlıyor. Zamanın ve teknolojinin hızla değişmesiyle birlikte ortaya çıkan yeni tanrılar giderek güçleniyor. Bu da eski tanrıların zayıflayarak yok olmasına neden oluyor.

İşte Entertainment Weekly konusuyla merak uyandıran bu yapımdan ilk fotoğrafları izleyicilerle paylaştı. Fotoğraflarda Shadow (Ricky Whittle), Mr. Wednesday (Ian McShane) ve Mad Sweeney (Pablo Schreiber) yer alıyor.

American Gods dizisinin 2017 senesi içinde Amerika’da kablolu televizyon yayıncılığı yapan Starz’da ekrana gelmesi bekleniyor.

American Gods

American Gods