Rick Grimes karakterine hayat veren Andrew Lincoln dokuzuncu sezonla birlikte The Walking Dead’e veda etti. Peki onun karakterini yeniden dizide görebilecek miyiz?

Aslına bakarsanız Andrew Lincoln ayrılık kararı aldığında herkes Rick Grimes’ın ölmesini bekliyordu. Karakterin ölmeme ihtimaline dair açıklamalar ise sadece izleyicileri yanlış yönlendirip şaşırtma amacı taşıyor gibi duruyordu. Fakat What Comes After bölümüyle birlikte bu açıklamaların doğru olduğunu anladık. Rick Grimes ciddi şekilde yaralandı fakat ölmedi. Aksine beklenmedik bir şekilde kurtarıldı. Buna rağmen onu seven herkes öldüğünü zannediyor ve kendi yaşamına devam ediyor. Yani Rick Grimes’ın yolu ekibiyle ayrılmış durumda. Onun maceraları AMC’de ekrana gelecek TV filmleriyle devam edecek. Peki Andrew Lincoln bu filmlerden sonra diziye dönebilir mi? Oyuncu bu soruya oldukça net bir yanıt veriyor.

“Açıkça söyleyebilirim de diziye dönmeyi düşünmüyorum.”

Bakmadan Geçme: The Walking Dead: Rick Grimes Filmleri Yolda

Görünen o ki The Walking Dead yoluna Rick Grimes olmadan devam etmeye mahkum. Bakalım liderlik rolünü üstlenen yeni isim kim olacak?