Angel Beats, True Tears, Sirius the Jeager gibi sevilen anime serilerine imza atan yapımcı P.A. Works yeni anime serisi Fairy Gone’u resmen duyurdu.

Anime dünyasının sevilen ve saygı duyulan stüdyolarından olan P.A. Works bir yeni seriyle daha karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Son dönemde Netflix ile birlikte çalışan ve Sirius the Jeager’a imza atan, geçmişte de Angel Beats gibi bir klasiği bizlere sunan P.A. Works yeni orijinal anime projesi Fairy Gone’ı resmen duyurdu. Bu yeni animenin Nisan 2019’da ekranlarda olması bekleniyor. Konusu ise fazlasıyla ilgi çekici.

Okumadan Geçme: Naruto’ya Yeni Anime Yolda

“Bir zamanlar periler savaş için kullanılan birer silahtan ibaretti. 

Hikaye perilerin hayvanları kontrol ettiği ve onlara gizemli yetenekler bahşettiği bir dünyada geçiyor. Bu hayvanların organlarını da alıp, insanlara nakletmekle birlikte periler insanlar tarafından çağrılabilir bir hale geldi. Bu da onların silah olarak kullanılmalarının başlangıcı oldu. Bu tarz güce sahip olan insanlara da “Peri Askeri” (Fairy Soldier) adı verildi. Savaşın sona ermesinin ardından ise bu askerler gözden düştü ve eski önemlerini kaybetti. Geride kalan askerlerin bir kısmı mafya oldu, bir kısmı hükümet için çalıştı, kalanları da kendi hayatlarını yaşamaya devam etti. 

Savaşın üstünden geçen 9 yılın sonunda peri odaklı suçları inceleyen Dorothea isimli organizasyonun yeni üyesi Mariya kendisini karmaşık bir politik durum içinde buldu. Bir yandan Peri Askerleri kendi adaletleri için savaşırken, diğer yandan da terörist faaliyetlerde bulunanlar ortalığı karıştırmaya devam etti. Dorothea ise bunları durdurmaya çabaladı. Bu kaotik ortamda neler olacak peki?”

Animenin konusu fazlasıyla ilgi çekici. Açıkçası ben biraz Fate/stay night havası hissettim. Sadece bu bile animeye bir şans verdirir diye düşünüyorum.