Avengers 4 öncesindeki önemli ipuçlarından biri Ant-Man and the Wasp’ta yakından gördüğümüz Quantum Alemi olmuştu. Silinmiş bir sahne ise daha detaylı bir yaklaşım sunuyor.

Bildiğiniz gibi Hope’un annesi, Hank Pym’in eşi Janet Van Dyne seneler boyunca Quantum Alemi’nde mahsur kaldı. Onu kurtarma operasyonu sayesinde bu dünya hakkında az da olsa bilgi sahibi olduk. Fakat zihnimizdeki soruların tamamı yanıt bulmadı. Aksine yerine yenileri eklendi. Örneğin Janet Van Dyne bunca zaman nasıl hayatta kaldı? Quantum Alemi yaşanabilecek bir yer mi? Orası ile gerçek dünya arasındaki zaman akışı birbirine denk mi? Bu soruların sayısını artırmak mümkün. Ant-Man and the Wasp’ten çıkartılan bir sahne ise kafamızdaki sorulardan birine kısmen yanıt veriyor.

Bakmadan Geçme: Spider-Man Far From Home’daki Siyah Kostüm Ne Olabilir?

Hank Pym’in Quantum Dünyası’na girip Janet Van Dyne’ı kurtardığı sahne beyaz perdede izlediğimizden biraz daha uzun görünüyor. Janet burada “Bu yer hakkında bilmediğimiz çok şey vardı. Dünya üstüne dünya, tüm o medeniyetler. Hakkında teori ürettiğimizden çok daha fazlası var.” sözlerini sarf ediyor. Ardından karşılarına bir varlık ortaya çıkıyor ve Janet elindeki cihazla onunla iletişim kurmayı başarıyor. Böylece sıkıntısız bir şekilde ilerleyebiliyorlar.

Tüm bu görüntülerden Quantum Dünyası’nın sandığımızdan çok daha büyük ve farklı olduğunu anlıyoruz. Bu bilgilerin Avengers 4’te karşımıza çıkma ihtimali oldukça yüksek. Bahsettiğimiz sahneyi hemen aşağıda görebilirsiniz.

Video