Avengers 4 teorilerimizin temelini oluşturan Kuantum Evreni’nin Ant-Man and the Wasp’ta büyük bir yere sahip olacağını biliyoruz. Peki bu merak uyandırıcı evren tam anlamıyla nasıl olacak?

Bildiğiniz gibi Kuantum Evreni, Ant-Man’in 2015 yılındaki ilk filminde gösterilmişti. Ancak, Ant-Man and the Wasp’te hem bu evreni çok daha fazla göreceğiz hem de daha önceki izlediğimizden farklı olacak. Peki tam olarak nasıl farklı olacak? İşte bu soruya filmin yapımcısı Stephen Broussard cevap verdi. ScreenRant’in set ziyareti sırasında konuşma şansı elde ettiği Broussard’dan Kuantum Evreni ile ilgili açıklama rica edildi. Kendisi ise bu evrenin nasıl olacağını net bir şekilde tasvir etti.

İlk filmde gördüğünüz gibi sadece tamamen siyah bir boşluk olamaz. O yüzden daha bir manzaralı gibi göreceksiniz ama aynı zamanda boyutsal derinliğinin de yansıtılması gerekiyordu. Tüm kamera oyunlarıyla birlikte mikroskopik bir şekilde nasıl hissettirebiliriz diye düşündük. Tüm bunları bir araya getirmek fazlasıyla düşündürücü oldu ama iyi bir sonuç ortaya çıktı. Açıklaması zor, Arabistanlı Lawrance değil yani. Devasa bir çöl olmayacak ama insan zihninde boyutsal ipuçlarını tetikleyecek. Bir yandan da bu boyutsal derinliğin uygun olduğunu hissedeceksiniz. Hani siz aşağıdaymışsınız da küçük ve destansı arasındaki dengeyi bulmaya çalışır gibi. Bunu da ortaya çıkarmak gerçekten zordu.

Stephen Boussard kesinlikle ilginç bir açıklama yapmış. Çevirmeyi geçtim, anlaması bile zor bir tasvir olmuş. Ama bu tasviri okuyunca, merakım net bir şekilde kamçılandı ve bu evren hakkında hayal kurmaya başladım. Özellikle Avengers 4’te büyük bir yeri olacağına inandığım bu Kuantum Evreni’nin nasıl olacağını gerçekten çok merak ediyorum.

Okumadan Geçme: Ant-Man and the Wasp Tanıtımında Avengers Esintisi