Her ne kadar Civil War’da yer alsa da Ant-Man’i Infinity War’da göremedik. Wasp da benzer şekilde dahil edilmedi. Peki bu durumun sebebi nedir? Neden Ant-Man ve Wasp Infinity War’da yer almadı?

Bu sorunun cevabını kısa bir şekilde verecek olursak Ant-Man and the Wasp filminin yönetmeni Peyton Reed istememiş diyebiliriz net bir şekilde. Bu iki karaktere Reed izin vermemiş ve Infinity War’da yer almamış. IGN’e konuşan Reed, bu durumun sebeplerini ve neden böyle bir karar aldığını açıkladı.

Ant-Man and the Wasp’ın ayrı bir film olması yani kendine ait bir başlangıcı ve Infinity War’dan farklı bir havaya sahip olması önemliydi. Benim için önemli olan ilk filmde yaptıklarımızı bir sonraki aşamaya ilginç ve beklenmedik bir şekilde taşımaktı. Aynı zamanda Wasp’ı ilk defa tanıtacak olmamız da çok önemliydi. Bir süre önce Wasp’ı Civil War’a dahil etme olasılığı ortaya çıktı. Ama o filmde Wasp için yeterli ekran süresi yoktu o yüzden ben bu filmde ele aldım.

Her ne kadar Infinity War’da daha da fazla karakter görmek zenginliği arttırabilirdi diye düşünsem de Peyton Reed çok saygı duyulası bir karar almış ve ticari kaygılar uğruna ne Ant-Man’i ne de Wasp’ı ateşe atmamış. Böylelikle kendilerine özel filmle birlikte bu karakterleri ortaya koyma şansı elde etmiş. Özellikle Wasp konusunda çok doğru bir seçim yapmış. Civil War ya da Infinity War’da Wasp arada kaybolurdu. Ama böylelikle sinematik evrene yeni bir karakter daha katılmış oluyor.