DC’nin gişede fırtına gibi esen uyarlaması Aquaman’in İtalya’da çekim yapmak istediği fakat ortaya çıkan büyük problemin ardından plan değişikliği yapmak zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Hatırlatmak gerekirse Aquaman filminde Arthur Curry ve Mera’nın İtalya’ya gittiği bir sahne bulunuyordu. Sicilya’da tarihi bir kasabaya giden ikili önemli bir ipucunun peşindeydi. Hatta bu sahnede Mera gülleri yiyecek bir şey sanmış ve onun gülü ısırması yüzümüzü güldürmüştü. İşte bu sahnenin gerçekte İtalya’da çekilmediği açıklandı. Bunun sebebini ise filmin yapımcılarından Peter Safran açıkladı.

“Normalde sahneyi Erice’de çekmek istemiştik. Fakat sahnenin içeriğini öğrendiklerinde gerekli izinleri alamadık. Sonuç olarak patlamaların olacağı bir sahne çekecekseniz bunu gidip kasabanın kendisinde çekmek mümkün oluyor. Biz de kasabanın büyük bir kısmını stüdyoda inşa etme yoluna gittik.”

Bakmadan Geçme: Shazam’ın Dönüşümünü Gösteren Yeni Tanıtım

Arthur Curry ve Mera’nın eğlenceli başlayıp aksiyon dolu anlara evrilen bu sahnenini aslında İtalya’da çekilmediği böylece ortaya çıkmış oldu.