Aquaman filminde görsel efektler büyük bir öneme sahip olacak. Peki Henry Cavill’in CGI faciasından sonra korkmalı mıyız?

Geçtiğimiz gün Aquaman filminden yeni görseller ortaya çıktı. Bu filmde de artık Atlantis’in 7 Krallığı’nı izleyeceğimiz kesinleşti. Fishermen ırkı da bu krallıklardan birini oluşturuyor. Peki bu ırk nasıl yaratıldı? Sadece CGI mı olacak? Yoksa makyaj ağırlıklı mı olacak? Filmin yönetmeni James Wan bu konuda net bir açıklama yaptı.

Oyuncuların belden yukarı kısımlarında hem makyaj hem de görsel efekt olacak, bu makyajlar da @FrancturedFX tarafından yapılacak. Belden aşağı kısımları ve çevre tamamen dijital olacak ve ILM tarafından yapılacak. Her iki dünyanın da en iyi hali. Aynı Arthur gibi.

Bu açıklama açıkçası beni rahatlattı. James Wan neler yaptığını biliyor gibi duruyor ve her aşamada adım adım takip ediyor. İkinci bir Henry Cavill faciası olmasından çok korkuyorum açıkçası. Aquaman sen sevdiğim kahramanlardan biri ve korkunç bir film olması gerçekten endişe verici bir durum.

Okumadan Geçme: Aquaman’in Yeni Görselinden Ne Anlamalıyız?