DC çizgi romanlarından uyarlanan Aquaman filminin 2018 yılında izleyici karşısına çıkacağı ortaya çıktı.

Bu kahramanı sinemada ilk olarak Batman v Superman: Dawn of Justice ile görmüştük. Şimdi bu sevilen kahraman kendi filmi ve kendi macerasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Warner Bros.‘un beyaz perdeye taşıdığı hikayenin kamera arkasında başarılı yönetmen James Wan çalışacak. Başrolde Game of Thrones ile ün kazanan Jason Momoa’yı izleyeceğiz. Ona Amber Heard ve Willem Dafoe eşlik edecek. Heard burada Atlantis’in Kraliçesi Mera’yı canlandıracak. Dafoe ise Nuidis Vulko karakteriyle karşımıza gelecek.

Filmin Konusu Ne?

Henüz Aquaman filmine dair resmi bir özet ya da bilgi paylaşılmadı. O sebeple bildiklerimiz iddialardan ibaret diyebiliriz. Net olan tek şey deniz altındaki gizemli şehir Atlantis’in ilk kez beyaz perdeye yansıtılacağı… Bunun dışında kahramanımızın düşmanının kim olacağı, ona hangi karakterlerin eşlik edeceği bilinmiyor.

Aquaman önce yönetmenliğini Zack Snyder‘ın üstlendiği Justice League filminde izleyici karşısına çıkacak. Ardından onun Atlantis’teki maceralarını 5 Ekim 2018‘de izleyeceğiz. Aquaman filmi 3D ve IMAX seçenekleriyle vizyona girecek.