Aquaman’in büyük başarı elde etmesinin ardından Atlantis’in korkutucu ırkı the Trench’i konu alan bir film yapılacağı ortaya çıktı.

Atlantis’in batmasının ardından denizler altındaki yaşama uyum sağlayan, okyanusun en derinliklerinde yaşayan ve artık birer canavar haline gelen the Trench ırkını Aquaman filminde görme şansı elde ettik. Bu ırkı yine aynı şekilde çizgi romanlarda da okuduk. Kesinlikle korkutucu bir canlı türü olan Trench de Aquaman filminin başarısının ardından kendi filmiyle karşımıza gelmeye hazırlanıyor.

The Hollywood Reporter’ın özel haberine göre Warner Bros. The Trench’i konu alan bir korku filmi yapmak için çalışmalara başlamış. Eh, Aquaman’in elde ettiği gelirin ardından WB’un bu karaktere odaklanması şaşırtmasa da The Trench filmi kesinlikle soru işaretleri yarattı. Bu haberin ortaya çıkmasının ardından da James Wan Twitter üzerinden konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.

“Çekimlerin daha başındayken the Trench’e adeta aşık oldum ve içten içe evrenin bu bölümünün daha detaylı bir şekilde ele alınmasını umdum. (Herhangi bir şeyi doğrulamıyor ya da yalanlamıyorum ;)”

James Wan’ın korku filmleriyle ilgili geçmişini hepimiz biliyoruz. Eğer gerçekten de bir Trench filmi olursa bunu James Wan güzel bir şekilde ele alır. Ancak o soruyu sormadan da duramayacağım. Gerek var mı?

Okumadan Geçme: Avengers Endgame’den İlk Resmi Görsel