Arrow’da daha önce Bruce Wayne’in adı anılmıştı. Ancak, bu sefer doğrudan Batman’e bir gönderme yapıldı ve onun Arrowverse’te olduğu böylelikle kesinlik kazandı.

Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa Arrow’un 6. sezonunun başında Oliver Queen direkt olarak Bruce Wayne’den bahsetmişti. DC hayranlarını sevindiren ve Bruce Wayne’in varlığını Arrowverse’te kanıtlayan bu açıklama büyük ses getirmişti. Bu sezondan itibaren de Batman ailesinin önemli üyesi Batwoman bu evrene dahil olarak bizi bir adım daha Batman’e yakınlaştırdı. Ancak, bu ikonik karakterin varlığına dair herhangi bir şey bugüne kadar görmemiştik.

Okumadan Geçme: Game of Thrones 8. Sezon Başlangıç Tarihi Netleşiyor

Arrow’un 7. sezon 5. bölümünde Oliver peşine düştüğü kişiyi bulur ve onun Talia Al Ghul olduğunu öğrenir. İkilinin konuşmaları da ilginç bir noktaya parmak basar. Talia direkt olarak Batman hakkında konuştu. Neden hapishanede olduğu sorusuna “Gotham’da eski bir düşmanla takıştım.” diye cevap verdi. Bu takışmanın hapishanede sonuçlandığını düşününce (Al Gul olmasına değinmeme bile gerek yok sanırım) burada bahsedilen kişinin Batman olduğuna emin olabiliriz.

Ufak ufak Batman geliyor olabilir mi?