Ubisoft E3 konferansında beklenen haberi verdi. Daha önceden sızdırılan haberleri doğrulayan bir biçimde, artık Assassin’s Creed Odyssey geliyor diyebiliriz.

Oyun mekan ve zaman değişiminin yanı sıra anlatım stilini de değiştiriyor. İlk defa bir Assassin’s Creed oyununda karakterimizi seçebileceğiz ve diyalog seçenekleri olacak. Karakterlerimizin isimleri Alexios ve Kassandra. Ayrıca Antik Yunan’ın tanınmış isimleriyle etkileşime gireceğiz. Bunların bize gösterilen ilk ve kayda değer örneği Sokrates.

Bakmadan Geçme: Cyberpunk 2077 Tanıtıldı

Yayınlanan oynanış videosunda karakterimiz Kassandra’nın Leonidas’ın Mızrağı‘nı kullanarak diğer elindeki kılıcı ateşe verdiği görülüyor. Bununla birlikte dövüşlerde birbirinden havalı bitirici vuruş sahneleri bizi bekliyor. Sahilde yapılan oldukça kalabalık bir savaşın da gösterildiği videoya göre savaşa istediğimiz noktada müdahil olup çatışmanın gidişatını değiştirmemizin mümkün. Bir başka bilgi de karakterimizin Zeus’un Sembolü‘nü taşıdığı.

Sinematik tanıtımda 300 Spartalı’dan hatırladığımız Termopil Savaşı‘na da bir gönderme görmek mümkün. Bununla birlikte yetenek ağacı yine Assassin’s Creed Origins ile benzerlik gösteriyor. Videoda ayrıca su altı, ormanda avlanma, gemi savaşları gibi sahneler de mevcut. Bizi oldukça derin ve detaylı bir Assassin’s Creed bekliyor.

Oyunun çıkış tarihi 5 Ekim 2018 olarak duyuruldu. Tanıtım ve oynanış videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

Tanıtım Videosu

Oynanış Videosu