Tüm çizgi roman hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği Avengers 4’ün fragmanının sızdırıldığı iddia edildi. İsmi de Annihilation olacakmış!

Reddit üzerinden yeni bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşımda da Avengers 4’ün fragmanının nasıl olacağı anlatıldı. Yani sahne sahne bu fragman tanımlandı. Aynı zamanda filmin isminin Annihilation olduğu belirtildi. Lafı uzatmadan bu fragman tanıtımına bakalım. Sızıntının ne kadar gerçek olduğuna siz karar verin.

Fragman çiftliklerden oluşan bir gezegendeki bir tarlada gözüken hasarlı Sonsuzluk Eldiveni ile başlıyor. Kamera eldivene yaklaştıkça Tony’nin sesini duyuyoruz. “Kaybetmeye mahkumduk.” Ardından Wakanda’ya inen Quinjet görüntüye giriyor. Bu sefer Steve Rogers’ın sesini duyuyoruz. “Çok yol aldık.” Tony ve Nebula jetten inerken diğer Avengers üyeleri onlara doğru yürüyor. Steve Rogers rahatlamış bir yüz ifadesiyle “Tony” diyor. Tony yıkılmış durumda. Ama Steve’i görünce arkadaşça bir şekilde sırıtıyor. Bu noktada Marvel’ın logosu araya giriyor.

Avengers 1’deki New York Savaşı’ndan sahneler görüyoruz. Loki şaşkın ve afallamış bir şekilde Stark Kulesi’nin en tepesinde gözüküyor. Bir sonraki sahnede bu sefer Wakanda’nın tahtını görüyoruz. M’Baku bu tahtta oturuyor ve kral olmuş. Etrafında da yeni korumaları var. Kendi kabilesi ve Dora Milaje karışımından oluşuyor bu korumalar. Shuri ve Banner yeni bir proje üstünde çalışıyor. Black Widow da tamamen savaş kıyafetlerini giymiş şekilde Age of Ultron’da gördüğümüz Hawkeye ailesinin evinde. Evdeki her şey sağa sola fırlatılmış, parçalanmış ve yıkıma uğramış durumda. Natasha üstünde fotoğraflar ve işaretler olan bir haritaya odaklanmış durumda. Bu sahnenin ardından Thanos’u görüyoruz. New York şehrinde elinde uzun bir kılıçla yürüyor. Alevli gözlere sahip, tamamen karanlıklar içinde gizemli biri de okunu ona hedef almış durumda. Önce Kuantum Evreni’ni görüyoruz ardından da kostümsüz Scott Lang’in patlamalardan kaçmasını izliyoruz.

Şimdi görüntü uzaya değişiyor. Thor ve Valkyrie Kree uzay gemisinde ve Thor “Eğer hikayeler doğruysa dünyamızın son çaresi sizsiniz. Eğer böyle bir şey gerçekten varsa.” diyor. Sahne tekrar değişiyor. Daha yaşlı ama çok daha kararlı bir Tony Stark, SHIELD Merkezi’nde yürüyor. Tony komple SHIELD  kostümüne bürünmüş ve turuncu bir çanta taşıyor. Elastik kıyafetler giymiş olan Bruce Banner da bir şeyden kaçıyor gibi gözüküyor. Korku dolu bir halde. Tekrar değişen sahnede Ant-Man terk edildiği belli olan bir yerde ortaya çıkıyor. Bunları Ant-Man’in gözünden izliyoruz. Soldan sağa doğru bakıyor ardından yeniden soluna bakıyor ve şaşırıyor. Kamera Vormir’i gösteriyor bu sahnede.

Rocket ve Nebula yeni silahlar üstünde çalışıyor. Rocket de “Bu bebeği ne zaman deneyebiliriz?” diye soruyor. İkisi de gülümseyip yumruk çakması yapıyor. Sırada ise Iron Man var yeniden. Kırmızı ve altın renklerindeki nano teknoloji zırhını görüyoruz. Hulk da gökyüzünden onun yanına iniyor. Karşılarında ise Thanos var ve onlara gülümsüyor. Hulk da ona gülümsüyor. Bu sahney bırakıp Japonya’ya gidiyoruz. War Machine, Nat ve Steve Avengers kostümlerinin içinde ve Yakuzalar etraflarını çevirmiş. Ronin herkesin arasından yürüyerek geliyor ve Avengers’a yaklaşıyor. Clint ve Natasha arasında sessiz bir bakışma yaşanıyor. Japonya’nın ardından sıra Wong’da. Sanctum’da Wong Dr. Strange’in ruhuyla konuşuyor.

Okumadan Geçme: Avengers 4’te Thor’un Yeni Kostümü

Bir geçiş daha yaşanıyor ve Tony Stark ile Ant-Man’i post-apokaliptik bir New York’ta görüyoruz. Ardından art arda zamanda sıçramalar izliyoruz. Captain Marvel yumrukları ve gözleri alevler içindeyken gökyüzünde uçuyor. Thanos, Ruh Taşı’nın içinde Gamora ile birlikte ve Gamora ona bağırıyor. Loki ve Thor da Chitauri’ye karşı birlikte savaşıyor. Tony, Steve’e Wakanda’nın taht odasından tamamen yeni bir kalkan veriyor.

Tony ve Scott sahnesine geçiyor ekran. Tony turuncu çantasını açıyor ve Scott da ona ışıldayan bir bileklik veriyor. Tony “Böyle bir şey mümkün mü diyor?” ve ikilinin Kuantum Evreni ile zamanda gittiğini görüyoruz. Tony ve Scott 2012’deki New York Savaşı’nda gözüküyor. Fragmanın son sahnesinde de Thanos’un zarar görmüş eldivenindeki bir sonsuzluk taşı yok oluyor. Aniden ayaklanıyor ve zırhını üstünde geçiriyor. Yüzünde ise korkutucu bir gülümseme var.

Filmin ismi: Avengers Annihilation

Fragman bittikten sonraki ek sahnede ise Hulk var. Black Widow ve Steve ile birlikte yeni SHIELD binasında antrenman yapıyorlar. Steve Hulk’ın bu çalışmalarının neredeyse hiç durmadan devam ettiğini belirtip nedenini soruyor. Hulk ise Bruce Banner’ın sesiyle cevap veriyor: “Rövanş yaklaşıyor, hissedebiliyorum.”

Evet, tüm fragman bu şekilde anlatılmış. Bazı kısımları mantıklı gelse de daha çoğunluklu olarak bana bir hayran senaryosu gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz peki?