Çok fazla sızıntı oldu, çok fazla açıklama yapıldı. Şöyle durup bir durumu değerlendirdiğimizde acaba Avengers 4 hakkında neler öğrendik?

Şimdi bu yazımızda daha önce Avengers 4 hakkında yapılmış haberleri, sızdırılan görselleri ve açıklamaları derleyip, bir araya getirmeye çalışacağız. Çoğunluklukla kendi yazdığımız haberleri kaynak olarak göstereceğiz ancak zaman zaman uluslarası kaynaklardan da faydalanacağız. O kadar teori kastık, neler olabileceğini konuştuk. Iron Man dedik, Captain America dedik ama hepsi sayısız bir parça halinde oldu. Şimdi Avengers 4’ün son halini bir araya getirmeye çalışıyoruz.

Avengers 4 hakkında her şey yazımıza başlamadan önce, ilk olarak sızdırılan senaryoya biz göz atmanızda fayda var. Çünkü burada yazdıklarımızın bir kısmını bu senaryo oluşturuyor.

Ön Okuma: Avengers 4’ün Senaryosu Sızdırılmış Olabilir

—-

Ön Okuma 2: Avengers 4’ün Senaryosunun Sızdırıldığı Bir Kez Daha Söylendi (Farklı senaryo)

Ön Okuma 3: Avengers 4 Filmi Ne Durumda?

Avengers 4 hakkında her şey

1. Sağ Kalanlar

Avengers: Infinity War’un sonunda gördüğümüz kadarıyla Iron Man, Captain America, Black Widow, Hulk, Thor, Rocket, Nebula ve Rhodes yaşıyor. Wakanda’dan da Okoye ve M’Baku sağ kalmış durumda. Shuri ve Nakia’nın durumu bilinmiyor. Aynı şekilde Jane Foster, Korg, Miek ve Ned’in durumu da belli değil. Howard the Duck ve May Hala da yaşayanlar arasında.

Quicksilver’ın yeniden çekimler sırasında ortaya çıktığı sızdırıldı. Ancak, akıbetinin ne olacağını bilmiyoruz. Adam Warlock ise Avengers serisinde olmayacak deniyor.

Jane Foster, Korg, Miek, Ned ve Shuri’nin durumları spoiler olur diye söylenmedi. Bunu düşününce de hepsinin Avengers 4’te bir yeri olacak. Eğer zaman atlama sızıntısı doğruysa (5 yıl olduğu söyleniyor), yetişkin bir Ned görebiliriz. Hatta çizgi romanlarda Ned, Spider-Man’in kötülerinden biri Hobgoblin’e dönüşüyordu. Belki de bu durumla alakalı ufak bir cameo olabilir. Sinister Six’in diğer üyesi Ned olabilir mi acaba?

Sağ kalanlara baktığımızda ise büyük topların yani Iron Man, Captain America gibi karakterlerin ölmeleri çok muhtemel duruyor. Özellikle hem kontratların sonlanması hem de oyuncuların bir çoğunun artık bu karakterleri canlandırmak istememesi sebebiyle bu sefer ölümler kalıcı olabilir. Zaten defalarca hem senaristler, hem yönetmenler hem de Kevin Feige ölümlerin gerçek olduğunu söyledi.

Sağ kaldığını düşündüğümüz Shuri de Vision’ı yeniden yaratacaktır. Vision ölse de Avengers 4’te onun geri döndüğünü ya da döneceğini öğrenebiliriz. Korg ve Miek Asgard’ın yeniden kuruluşu için rol oynayabilir. Jane Foster’ı ise Gerçeklik Taşı’yla doğrudan bağlantısı olduğu için bu filmde görebiliriz diye düşünüyorum.

Detaylı Okuma:

Akıbetini Bilmediğimiz Avengers Infinity War Karakterleri

Avengers 4 Setinde Beklenmedik Bir Karakter Ortaya Çıktı

Adam Warlock, Avengers 4’te Yer Alacak mı?

Robert Downey Jr. Artık Iron Man Olmak İstemiyor

Chris Evans’ın Captain America’sına Veda Edeceğiz

Avengers 4 ile Marvel Evreni’nin Sonuna Ulaşacağız

Avengers 4’teki Ölümler Kalıcı mı Olacak?

Avengers 4’te Iron Man ve Shuri Bir Araya mı Gelecek?

Avengers 4 hakkında her şey

2. Yeni Karakterlere Dair

Duyduklarımıza bakılırsa filmde yeni karakterler de olacak. Emma Fuhrmann, Avengers 4’e Cassie Lang’in yetişkin hali olarak katılacak. Yani yetişkinden kasıt 16 yaşında. Bu da zaman atlamasını kanıtlar cinsten. Scott Lang yani Ant-Man’in kızı Cassie Lang, Avengers 4’te kesin bir şekilde yer alıyor.

Cassie Lang’e ek olarak, Iron Man 3’te göreceğimiz Harley Keener’ın da filmde olacağı söyleniyor. Bu konuda spekülasyonlar dışında net bir kaynak yok. Ancak, Cassie Lang’i düşününce bu spekülasyonun doğru olma ihtimali artıyor. Günümüzün Iron Lad’i ve gelecekteki Iron Man kendisi olabilir.

Pepper ve Tony Stark evlenecek ve çocukları olacak. Zaman atlamasını düşününce 4-5 yaşlarında bir çocuk görebiliriz. Bunun hikayeye etkisi nasıl olabilir bilmiyoruz ama evlilik düğünü ile başlayan bir hikayenin ardından Tony savaşa gidebilir ve en sonunda da çocuğunu büyütmek için zırhını geride bırakabilir. Bu da yeni Iron Man’in önünü açar.

Detaylı Okuma

Emma Fuhrmann, Cassie Lang Rolünü Doğruladı (İngilizce)

Gwyneth Paltrow, Iron Man’in Avengers 4’teki Akıbetini Ağzından Kaçırdı

Jim Starlin Avengers 4 İddialarını Yalanladı

Avengers 4 hakkında her şey

3. Zaman Yolculuğu

En başından beri zaman yolculuğu filmi olacağını söylüyoruz. Bu fikrimizin de hala arkasındayız. Ant-Man ve Iron Man önderliğinde, sağ kalan Avengers üyeleri geçmişe gidecek ve taşları teker teker toplayacak. Peki bunu neye dayanarak söyledik?

Avengers 4 setinden birkaç defa görseller sızdırıldı. Bu görsellere bakarak, 2012’deki Avengers filminde izlediğimiz New York Savaşı’na yeniden gideceğimiz kesinleşti. Loki’yi gördük yakalanmış bir şekilde. Günümüz Tony Stark’ını gördük, SHIELD ile birlikte Loki’ynin yanına giderken. Steve Rogers var, Mjolnir’li Thor var, Hulk var. Herkes var kısaca. Ancak, Thor, Loki ve Captain America, 2012’deki halleri gibi gözüküyor. Yani geçmişe gittik diyebiliriz. Ancak, Tony Stark, Avengers Infinity War’da gördüğümüzle aynı. Zaman yolculuğunu yapan kişi o. Ant-Man’in de orada olduğunu düşününce zaman yolculuğuna kesin diyebiliriz. Kuantum Evreni dikkat çıkıyor.

Tüm bunlara ek olarak, karakterlerin ellerindeki ekipman dikkat çekti. Bu ellerindeki ekipman zaman yolculuğu ile bağlantılı olabilir. Aynı zamanda Tony’nin BARF teknolojisi de kullanılacak.

Son bir not olarak belirtmek gerekir ki Doctor Strange’in Kuantum Evreni ile bağlantısı netleşti. Strange, Ruh Taşı’ndan kurtulabilir olasılığı ortaya çıktı.

Detaylı Okuma

Avengers 4 Set Fotoğraflarından Doğan Çılgın Teori

Avengers 4’te Zaman Yolculuğu Sinyalleri

Avengers 4 Teorileri ve Yol Haritası

Tüm Evreni Sıfırlayan Avengers 4 Teorisi

Avengers 4 Çekimlerinde Beklenmedik Bir Karakter Ortaya Çıktı

Avengers 4 Zaman Yolculuğu Teorisi Doğrulandı

Doctor Strange Filmindeki Ant-Man Bağlantısı

Avengers 4 hakkında her şey

4. Sonsuzluk Taşları

Tesseract ve Loki’nin asası sayesinde iki taş direkt olarak Loki ve New York Savaşı ile bağlantılı. Zihin Taşı ve Uzay Taşı’nın ilk ele geçirilen taşlar olacağını düşünüyoruz. Yukarıda detaylı bir şekilde açıkladığım gibi Loki’ye ulaşılması, bu taşların ele geçirilmesini sağlayacak. İlgili görseller bir önceki bölümün detaylı okumasında verilmiş durumda.

Gerçeklik taşı Thor ve Jane Foster ile bağlantılı. Thor filminde bu taşın kullanıldığını gördük. Thor 2, Avengers filminden yaklaşık 1-2 yıl sonrasında geçiyor. Kevin Feige de bu konuda bir şeyler söylemişti zaten. Bunu düşününce de, günümüzdeki Thor bu taşı takip edebilir. Thor: The Dark World dönemine gidilip, bu taş ele geçirilebilir. Hatta Collector’a verilmeden bile belki el konulabilir.

Güç Taşı’nı ile Nebula sayesinde ele geçirecekler. Sızdırılan konsept görseli ve senaryoya baktığımız zaman Nebula’nın rolü kesinlikle büyük. Aynı zamanda Nebula’nın kendisinin geçmişteki haliyle dövüştüğünü biliyoruz. Bu durumda, Tavşan’ın (Rocket Raccoon) da yardımıyla Guardians of the Galaxy 1 zamanına gidilir, Ronan ile dövüşülüp Güç Taşı ele geçirilebilir. Aynı zamanda o dönemde Ronan’a yardım eden Nebula ile günümüz Nebula’sı dövüşebilir bu da sızdırılan senaryodakiyle uyumlu olur.

Zaman Taşı için de Doctor Strange ve Ancient One işin içine girebilir. Mark Ruffalo geçen sene katıldığı bir podcast’te Ancient One ile sahnesinin olduğunu net bir şekilde belirtmişti. Avengers: Infinity War’da göremediğimize göre, Ancient One kesinlikle Avengers 4’te olacaktır diyebiliriz. Eh bu da doğal olarak Zaman Taşı’nı ekibimize getirecektir.

Ruh Taşı için de gözler Nebula’ya dönüyor. Çünkü Nebula bu taşın nerede olduğunu biliyor. En azından bildiğini düşünüyoruz. Vormir’e bu şekilde gidebilirler ve feda kısmı burada yaşanabilir. Captain America feda edilebilir diye düşünüyorum ben açıkçası.

Detaylı Okuma

Ancient One ve Hela, Avengers’ta mı Olacak?

Mark Ruffalo’nun Katıldığı Podcast (İngilizce)

Avengers 4 hakkında her şey

5. Hawkeye, Hela ve Captain Marvel

Hawkeye, Ronin olacak. Artık netleşti. Hem Russo Kardeşler defalarca Hawkeye’ın rolünün çok büyük olacağını söyledi, hem de sızdırılan set fotoğraflarında Ronin kostümünü gördük. Bunlara ek olarak, Avengers 4 için Tokyo’ya gidildiğini ve orada çekimler yapıldığını biliyoruz. Aynı zamanda Hiroyuki Sanada da bu filme dahil oldu. Japonya’yı, Ronin’in ne anlama geldiğini ve tabii ki tüm bunlara Yakuza’yı da ekleyince sanki Hawkeye’ın Ronin dönüşümü için Japonya kritik rol oynayacak. Bu nedenle Hawkeye’ın ekran süresi hem fazla olacak hem de kendisi artık tamamen yeni bir karakter haline gelecek. Hawkeye konusunda son olarak, Skrull söylentisini de eklemek istiyorum. Kendisinin Japonya’da Yakuzalara ek olarak Skrull da avlanacağı fısıldanıyor.

Hela ise daha da ilginç bir şekilde karşımıza geliyor. Mark Ruffalo’nun açıklamalarıyla (üstte) zaten Hela’nın bu filmde olacağını biliyoruz. Aynı zamanda Reddit üzerinden yapılan paylaşımlarla öğrendik ki Avengers 4’ün bazı sahneleri Durham Katedrali’nde çekilmiş. Valkyrie, Bruce Banner, Thor ve Rocket oradaymış.

Peki burası neden önemli?

Age of Ultron sanrılarında Thor, Hel’i görüyordu. O dönemde de Hel yine benzer şekilde Durham Katedrali’nde çekişmişti. Hal böyle olunca Avengers 4’te Hel’e gideceğimize ve Hela’yı ziyaret edeceğimize neredeyse emin sayılırız. Aynı zamanda, yine ortaya atılan başka teoriyle birlikte Hela’nın Sonsuzluk Taşları konusunda bilgiye sahip olduğunu düşünüyoruz.

Son olarak Captain Marvel’dan bahsetmek istiyorum. Kendisinin Josh Brolin ile sahnesi olduğunu birinci ağızdan öğrendik. Thanos ve Captain Marvel karşı karşıya gelecek. Ancak, ne şartlarda karşı karşıya gelecekler, neler yaşanacak bilmiyoruz. Ama Thanos’a karşı olan savaşta ön planda olacağı kesin.

Detaylı Okuma

Söylentiydi Gerçek Oldu, Hawkeye Ronin Oluyor

Russo Kardeşlerden Hawkeye Açıklaması (İngilizce)

Avengers 4’ün Çekimleri Tokyo’ya Taşınıyor

Avengers 4’ten Sonra Skrull İstilası mı Olacak?

Ufkumuzu Açan Avengers Infinity War ve Odin Teorisi

Captain Marvel ve Thanos Karşı Karşıya Gelecek

Diğer: Yeni Avengers 4 Teorisi Mutantları ve Galactus’u Öngörüyor

6. Canlanacağını Düşündüklerimiz

Reddit üzerinden yapılan paylaşımlarda hangi oyuncunun ne zaman sette göründüğü yazılmış ve bu da bizim için çok faydalı bir bilgi kaynağı oldu. Öğrendiklerimize bakınca, Avengers 4’te ölümden geri dönecek veya sağ kalacak kişileri tahmin edebiliyoruz.

Evangeline Lilly (Hope) 10 Aralık 2017’de Avengers setinde görüldü. Tom Holland (Spider-Man), 15 Aralık 2017 tarihinde Atlanta’daki sette görüldü. Yanında RDJ ve Chris Hemsworth da vardı. Paul Bettany ve Elzabeth Olsen (Vision ve Wanda), 20 Aralık tarihinde kadar setteydi. Anthony Mackie (Falcon) ve Gwyneth Paltrow (Pepper) da aralık ayında sette gözüken isimler arasında yer aldı. Pom Klementieff (Mantis), Mark Ruffalo (Hulk) ve Scarlettt Johansson (Black Widow) aralık ayındaki çekimlerde yer aldı. Don Cheadle (Rhodey) de yine o dönemde setteydi. Jeremy Renner birkaç defa setten görüntüleriyle sızdırıldı. Hatta Ronin kostümünü de gördük. Zoe Saldana da sosyal medya üzerinden sete geri döneceğini aralık ayında yazmıştı. Son olarak Samuel L. Jackson da sette göze çarpan kişiler arasındaydı.