Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Avengers 4 ‘ün fragmanı sızdırıldığı iddia edildi. Şimdi de yine benzer şekilde bir fragman daha sızdırıldı

Son bir hafta içinde sızdırıldığı iddia edilen ikinci Avengers 4 fragmanının tanıtımı Reddit üzerinden paylaşıldı. İlk fragman sızıntısıyla karşılaştırdığımız zaman kesinlikle bu sızıntının daha gerçekçi olduğunu söylemeliyim. Reddit’te bu sızıntıyı paylaşan kişi Avengers 4 fragmanının editlenmemiş yani ham halini izlediğini belirtti ve eksik kısımlar olduğunu da ekledi. Bu bilgiden sonra hadi bakalım fragman nasılmış.

Avengers 4 fragmanı 2 dakika civarında olacak. Fragman 10. yıl logosu ile başlıyor. Ardından Thanos’un sesini duyuyoruz: “Kaderim henüz tamamlanmadı.” Hırpalanmış ve kötü durumda olan Tony ekrana geliyor. Titan gezegeninde hala ve kafası karışmış bir yüz ifadesi var. Thanos tekrar konuşuyor. “Daha büyük bir tehdit uğruna her şeyi kabettiğim bu dengeyi bozmak istiyor. Ben… yenilmeyeceğim.”  Sahneler art arda değişiyor. Bruce Banner ve Steve Rogers bir aradalar. Önlerindeki masada da ışıkları bir yanıp bir sönen Vision yatıyor. Quill’in uzay gemisi kalkıyor.

Ardından Tony Stark konuşuyor: “Fury haklıydı.” Normal bir ev içinde biriyle konuşuyor, kim olduğu gözükmüyor. (Sızdıran kişi May Hala olabileceğini düşünüyor çünkü gözleri kırmızı ve ağlamaklı bir ifadeye sahipmiş). Tekrar konuşunca “İlk günden itibaren haklıydı.” diyor. Siyah ekranın ardından Tony tekrar ortaya çıkıyor ve bir garaja gibi bir yerde görünüyor. Karşısında ise 3 farklı Iron Man zırhı var. (Sızdıranın notu: Daha önce ortaya çıkan hiçbir görsele benzemiyorlar). Tony bu zırhlara bakarak konuşuyor: “Bunun yeniden olmaması için ne gerekiyorsa yapacağım.” Tekrar kararan görüntünün ardından Tony’yi komple SHIELD kostümü içinde görüyoruz. Arkasında askerlerle birlikte yürüyor.

Tony Stark’ın ardından görüntü Ant-Man’e geçiyor. Kuantum Evreni’nde duran Ant-Man’in etrafında mikroskopik bir canlı olan su ayıları gözüküyor. Ant-Man koşuyor ve yeşil bir portal gibi bir şeyde duruyor. Değişen sahnede sıradan, günlük kıyafetleri içindeki Scott’u görüyoruz. Scott konuşuyor bu sefer: “Sanırım yardımcı olacak bir yol biliyorum.” diyor. Wakanda’ya geçiyor görüntü. Boş taht odası karşımızda. Ardından sırasıyla Shuri, M’Baku ve Okoye’yi görüyoruz. Görüntü tekrar kararıyor. Arka planda Shuri (veya Okoye, sızdıran emin değil) “Bu bizim savaşımız değil.” diyor. Ekran hala siyah. Görüntü değiştiğinde Captain America karşımıza geliyor. Kollarını kavuşturmuş bir şekilde ayakta duruyor, yanında da Rhodey, Rocket ve Thor var. Wakanda’da bir araya gelmişler. Captain: “Doğru bir şekilde yapmalıyız.” diyor. Banner da “Nereden başlayacağımızı bile bilmiyoruz. Thanos gitti, kazandı.” diyor. Thor’un da net bir şekilde “Eh, o zaman işe koyulmamızın zamanı gelmiş”. dediğini görüyoruz.

Okumadan Geçme: Daredevil 3. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Sahne tekrar değiştiğinde Nick Fury’nin Captain Marvel’ı çağırdı aletin Tony Stark’ın elinde olduğu gösteriliyor. Ardından Rhodey yeni zırhını giyiyor. Nano değil ama Starlord’un maskesi gibi vücuduna sarılıyor. Thor’un sesi geliyor arka plandan: “Bunun için hazır mısın?”.  Rocket konuşuyor: “Yani… emin değilim…” Bir duraksama yaşanıyor. Tekrar konuşuyor ve “Daha ne kaybedebilirim ki?” diyor. Thor, War Machine ve Rocket’i Bifrost ile seyahat ederken görüyoruz. Araya farklı kareler giriyor bu sefer. Hasarlı Sonsuzluk Eldiveni’ne biri uzanıyor. Nebula Titan’da gözüküyor. Bruce Banner karşımıza geliyor ve görüntü tekrar kararıyor. Thor yine konuşuyor: “Thanos’un karşısında duracak bir orduya ihtiyacımız var.” Bunun ardından da Thanos ekranlara geliyor. Zırhını giyiyor. “Sadece senin önerin bize bir şans veriyor” Bu sefer Thanos’u elinde kocaman çift taraflı kılıcıyla görüyoruz. Tekrar biri konuşuyor. “Bu yüzden senden rica ediyorum…”

Tekrar art arda kareler geliyor ekrana. Black Widow, zırhının içindeki Tony Stark ve yeni zırhıyla gözüken Captain America. Bruce Banner mor renkli dar bir kıyafet giyiyor. Ardından sahne yine değişiyor ve Thor’u görüyoruz. Thor birisine “Bize yardım edecek misin?” diye soruyor. Yine sahneler değişiyor durmadan. Kırık haldeki eldiven yerde duruyor, Thanos da yürüyerek uzaklaşıyor. Captain Marvel’ın önce sesi geliyor. “Dünya’ya gelmeyeli uzun zaman olmuştu”. diyor ve sahne önce Captain Marvel’ın göğsünü ardından yüzünü gösteriyor. (Sızdıranın notu: Buradaki yerin dünya değil Xandar olduğunu düşünüyor ama mantıklı olmadığını da belirtiyor.) Captain Marvel “Hadi gidelim.” diyerek uçmaya başlıyor. Gözleri parıldıyor, alevler etrafını sarıyor ve yumruğunu savuruyor. Bu sahneyle birlikte de Avengers yazısı geliyor.

Bonus sahnede ise Rocket sallanan sandalyede oturmuş bilgisayar ekranlarına bakıyor. Üstünde ise beyaz kostüm var. Rhodey “Çok garip şeyler gördüm ama konuşan rakun mu? Bu kesinlikle gördüklerimin en garibi.” diyerek şaşkınlığını dile getiriyor. Rocket de “Bunu her duyduğumda 1 liram alsaydım” diyor ve yarıda kesiliyor. Sahneye gülümseyen Thor giriyor. Fragman da burada bitiyor.

Sızdıran kişi bu fragmanın daha ham görüntüler olduğunu belirtiyor. Arada sık sık birkaç saniye süren siyah ekranlar varmış. Fragmanın çıkış tarihi için de 21 Kasım, 28 Kasım ya da 12 Aralık düşünülüyormuş. Hangisi netleşmemiş. Captain Marvel’ın yeni fragmanı da Noel zamanında çıkacakmış.

Okumadan Geçme: Sızdırıldığı İddia Edilen İlk Avengers 4 Fragmanı

Açıkçası iki sızıntıyı karşılaştırınca, bunun gerçek olduğuna daha bir ikna oldum. Tabii ki çok iyi yazılmış da olabilir bir hayran tarafından ama diğer fragman sızıntısı çok şey anlatıyordu ve Marvel o kadar detay fragmana koymuyor. Ama bu sızıntı iddiasına bakınca her şey farklı parçalar şeklinde ve hatta zaman zaman anlamsız sahneler dikkat çekiyor. Bu sefer olmuş gibi. Avengers 4 fragman sızıntısı fazlasıyla gerçekçi. Ben neredeyse ikna oldum. Ya siz ne düşünüyorsunuz?