Avengers 4 teorileri ile ilgili yazı dizimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Aklımdakileri toparladıkça burada bir araya getirmeye çalışıyorum. Bu sefer Captain Marvel müdahalesini ele almaya çalışacağım.

Şimdi öncelikle Captain Marvel’ın yokluğundan bahsetmek istiyorum. Marvel dünyasında normalde Captain Marvel kozmik boyutta büyük bir role sahip bir karakter. Akıl hocası Mar-Vell’den eğitim alan ve Marvel’ın en güçlülerinden biri olan Carol Danvers, Kree-Skrull Savaşı sırasında güç kazanıyor. Şimdi normalde Mar-Vell, Kree savaş kahramanı ve üstlendiği görevden dolayı Dünya’da kalıyor. Ama bir yandan da savaşmaya devam ediyor. Ona savaşında yardım eden Carol Danvers da güç elde ediyor. Çok büyük ihtimalle bu hikayeyi zaten Brie Larson’un filminde izleyeceğiz.

Peki bunu niye anlattım? Şimdi Carol Danvers uzun süredir evrende karşımıza gelmiyor. Bu kadar büyük bir güce sahip olan biri neden New York savaşında yardım etmedi? Neden Civil War’da olmadı? Akıllarda benzer sorular var. Benim burada aklımda olan iki adet olasılık var. Bunlardan ilki Ant-Man ile alakalı. Ama biraz uç bir olasılık olarak görüyorum. Kree-Skrull mücadelesinde büyük rol oynayan Captain Marvel, bir nedenle/bir şekilde (düşündüğüm şeylerden biri diğer olasılıkla ilgili olacak) evrenden uzaklaşmış olabilir. Güçlü bir rakip olabilir, yanlış bir güç kullanımı olabilir hatta savaş suçlusu bile ilan edilmiş olabilir ve kendini kurtarmak için Quantum Realm’e bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde kaçmak zorunda kalmış olabilir. Bu noktada da Ant-Man devreye girer ve Hope’u ararken Carol Danvers’ı da bulabilir. Belki ufak bir cameo izleyebiliriz Ant-Man and the Wasp filminde.

Diğer olasılık ise Kree-Skrull savaşında Captain Marvel’ın bir şekilde savaş suçlusu ilan edilmesi ve tutsak edilmesi olabilir. Bu da uzun süreli yokluğunu açıklar, hem de basit bir şekilde. Avengers IW sonundaki o sahnde de belki de dünyaya yeni dönmüş ya da kendini yeni kurtarmış bir Carol Danvers’a ulaşmaya çalışan Nick Fury olabilir.

Captain Marvel üstünde durmamın sebebi ise çok basit aslında. Çizgi romanlarda kurtarıcı olarak Adam Warlock geliyordu. Hatta Thanos ile karşı karşıya geliyor (Silver Surfer, Mar-Vell gibi karakterler de yardım ediyor zaman zaman tabii ki) ve sonunda Infinity Gauntlet’e (Sonsuzluk Eldiveni) sahip oluyordu. Adam Warlock’un çok az gösterildiğini düşününce, bir anda ortaya çıkması biraz deus ex machina etkisi yaratacaktır ve bence çok basit bir çözüm olabilir. Bir anda ortaya çıkan ultra güçlü karakter… Bu nedenle aralarda izleyeceğimiz Ant-Man ve Captain Marvel filmlerinden sonra Carol Danvers çizgi romanlarda Adam Warlock’un üstlendiği bu görevi üstlenip, her şeyi düzeltebilir.

Peki Adam Warlock ne mi olur? Onun kötü tarafı Magus halini görürüz ve belki de 4. Evreni’nin kötüsü Magus olabilir. Hatta biraz daha uç düşünürsem belki Thanos Avengers’ın yanında Magus’a karşı bile savaşabilir.

Okumadan Geçme: Avengers 4 Teorileri: Ruh Değişimi