Evet, Avengers: Infinity War’u izledikten sonra hepimiz benzer şeyleri düşünmeye başladık. Hatta ben tam olarak “E iyi de nasıl çevirecekler ki şimdi?” sorusunu sordum. Bu soruyu da düşündüm ve Avengers 4 teorileri altında birleştirmeye karar verdim.

Her bir yazıda, farklı olasılığı ele almak istiyorum. Bunların bir kısmını filmden sonra yaptığımız beyin fırtınasında düşündük, bir kısmını da Avengers 4 hakkındaki haberlerle tahmin ettik. Zaman yolculuğundan başlayıp, Kozmik Küp’e kadar fantastik teorileri ele almaya çalışacağım. Bu ilk yazıda Avengers 4 için zaman yolculuğu olasılığını değerlendirdim.

Zaman yolculuğu olasılığını konuşmaya başladığımızdan beri Zaman Taşı’nı hiç bu denkleme dahil etmedim. Çünkü benim için ve birçok kahramanımız için Zaman Taşı artık ulaşılamaz bir noktada. Peki o zaman zaman yolculuğu nasıl mümkün olacak?

Tony Stark’ın Teknolojisi

Filmi hatırlarsanız Doctor Strange tamamen kendine ters düşen bir şey yapmış ve Tony Stark’ı kurtarmak için Zaman Taşı’nda vazgeçmişti. Eh, Avengers 4’teki kilit insanın Tony Stark olacağı kesinleşti. Bu düşünceden yola çıkarak da zaman yolculuğu teorisini bağlamaya çalıştım ve sızdırılmış set fotoğraflarını da görünce bir teori aklıma geldi. Tony Star, Civil War’da BARF adı verdiği Binarily Augmented Retro-Framing teknolojiyi kullanmıştı. İnsanın anılarını yeniden canlandırmayı sağlayan bu teknolojiyi Stark bir adım ileri götürmüş ya da götürecek olabilir. Bu sayede de zaman yolculuğunu keşfetmesi mümkün olacaktır. 14 milyondan fazla olasılığı gören Doctor Strange, Tony Stark’ın böyle bir şey yapabileceğini de görmüş, kurtuluşun da bu şekilde olacağını anlamış olabilir. Bu da bir çözüm sonuçta.

Bir olasılık da bunların bir kombinasyonu olabilir. Tony Stark, Ant-Man’in yardımıyla hem geçmişe gidebilir, hem de aynı Thanos gibi taşları toplayan kendisi olabilir. Hem kendini feda eder taşları kullanırken hem de herkesi kurtarır.

Ant-Man ve Quantum Realm

Ant-Man and the Wasp’ın ilk fragmanında Scott Lang, Hope’a “Sadece bir sorum var. Cap’in yardıma ihtiyacı olduğunda sana sorsaydım, gelir miydin?” diye soruyor. Bu soru bence direkt olarak zaman yolculuğu mesajı veriyor. Ant-Man’in Avengers 4’te yer alacağını da sızdırılan fotoğraflardan biliyoruz. Aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni’ndeki Kuantum Evreni’nin (Quantum Realm) zamandan ve mekandan bağımsız bir noktada olduğunu da biliyoruz.

Eh, Ant-Man ve Wasp Quantum Realm’e dalıp, zaman yolculuğu yapabilir. Herkesi götüremeseler bile kendileri geçmişe gidip hem herkesi uyarabilir hem de olayların akışını değiştirebilir. Böylelikle Avengers’ın ilk hallerini görürken, çok farklı bir mücadeleye girdiklerini izleriz. Thanos’a da erkenden müdahale edilebilir.