MCU’nun Avengers 4’ten sonraki yeni Avengers filmi sızdırıldı mı? Elde edilen bilgiler tüm odağı Dark Avengers’a döndürdü.

Ortaya yeni bir iddia atıldı. ThatHashTagShow’un özel haberine göre Marvel Studios’un sinematik evren için bir sonraki adımı Dark Avengers olacakmış. Hatta bu filmin senaryosu da tamamlanmış. Yani Marvel Sinematik Evreni’nin Avengers 4’ten sonraki yeni Avengers filmi bu sızıntıya göre ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Avengers 5 diyebilir miyiz acaba şimdiden?

Dark Avengers

Peki Dark Avengers Ne Anlama Geliyor?

Çizgi romanlara baktığımız zaman Dark Avengers orijinal takımın dağılmasını ve onların yerine yeni bir ekibin Avengers rolünü üstlenmesini anlatıyor. Skrull istilası sırasında Stark’ın tüm teknolojisinin etkisiz hale getirilmesinin ardından Norman’ın teknolojisini kullanan Thunderbolt ekibi işlevini sürdürmeye devam eden tek süper güç takımı haline gelmiştir. Skrull’lar ile olan savaşa da bizzat katılan Norman Osborn Thunderbolts’u yöneterek savaşın seyrini değiştirmiş ve Osborn Skrull Kraliçesi’ni öldürerek de bu savaşı sona erdirmiştir. Televizyonlardan canlı olarak yayınlanan bu savaş Norman Osborn ve Thunderbolts’u halk gözüne kahraman haline getirmiştir.

Okumadan Geçme: Venom İncelemesi (Spoiler Yok)

Tüm bu olayların ardından da Norman Osborn dünyadaki en güçlü insan haline geldi, konum olarak tabii ki. Tüm savunma birimleri onun emrine verildi. Thunberbolts olsun SHIELD olsun ya da diğer savunma birimleri olsun hepsi onun kontrolüne girdi. Stark gözden düştü hatta suçları için aranır hale geldi. Norman Osborn da ilk iş olarak SHIELD’ı kapattı, yerine HAMMER’ı kurdu. Tüm birimleri bu HAMMER altında birleştirdi. İşte Dark Avengers da böyle bir ortamda Norman Osborn tarafından kuruldu. Her bir karakter, orijinal Avengers üyesinin yerini aldı, kostümlerine, görünüşlerine kadar.

Bullseye Hawkeye oldu, Venom Spider-Man oldu, Moonstone Ms. Marvel oldu, Daken Wolverine’in yerine geçti, Noh-Varr da Captain Marvel oldu. Norman Osborn da Iron Man ve Captain America’yı bir araya getirerek Stark teknolojisini çalarak yarattığı özel zırhla Iron Patriot halini aldı. Eski Avengers ekibinden de Sentry ve Ares bu yeni oluşumda olmayı kabul etti. Ancak, birçok kahraman ve Avengers üyesi istifasını verdi. Dark Avengers işte tam olarak bu.