Avengers Endgame teorilerinin ardından bu sefer gelecekte ileri gidiyoruz ve Avengers 5’te neler olacağını konuşuyoruz. Norman Osborn yolda olabilir mi?

Birkaç ay önce ThatHashTagShow’da bir haber ortaya çıkmıştı. Bu haberde de Marvel Studios’un Dark Avengers filmi üstünde çalıştığını ve senaryonun tamamlandığı belirtiliyordu. Geçtiğimiz günlerde de fark ettik ki aslında Marvel Sinematik Evreni’nin güncel durumu gerçekten de Dark Avengers için mükemmel bir zemin oluşturuyor.

İlk olarak Norman Osborn ile başlıyoruz. Normalde Norman Osborn bildiğiniz Spider-Man’in azılı düşmanlardından biri. Ama çizgi romanlarda bu ünvandan kurtuldu. Norman Osborn gerçekten Marvel çizgi romanları çapında bir kötü haline geldi. Gizli İstila döneminde de savaş kahramanı olarak yeni lider ilan edildi ve SHIELD’ın başına geldi. Tony Stark da gözden düştü. Savaşın kazanılmasının ardından da kendi liderliğinde Dark Avengers adı verilen ekibi kurdu.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame’den Sonra Sırada Dark Avengers mı Var?

Marvel Sinematik Evreni’nin mevcut durumunda da Dark Avengers gidişatı mükemmel olabilir. Avengers Infinity War ve Avengers Endgame’de yaşananların ardından Tony Stark gerçekten de gözden düşürülebilir. Zaten Civil War’da büyük bir sorun oluştu. Üstüne her ne kadar Avengers Endgame’de her şey düzeltilse bile Thanos’un yaptıkları unutulacak gibi değil. Diğer açıdan bakarsak Tony Stark Thanos’u durduramadı. Bu durumda da yeni bir ekip aynı Dark Avengers gibi kurulabilir.

Norman Osborn nerede işin içine girecek derseniz kendisi çoktan işin içine girmiş olabilir. Spider-Man Homecoming ile Peter Parker’ın ısırılmasını izlemedik. Artık izlemeyelim de zaten. Ancak, Peter Parker OsCorp’ta ısırılmış olabilir. Ufak bir gönderme ile Norman Osborn evrene çok rahat dahil edilir. Aynı zamanda OsCorp’un Peter Parker’ın farkında olması da yeni örümcek güçlü karakterlerin devamını getirebilir. Yani Norman Osborn Peter Parker’a olanları fark ettikten sonra bilinçli deneyler sürdürebilir ve bu da Spider-Woman, Miles Morales gibi karakterlerin önünü açar. Avengers Endgame ile de ciddi anlamda Osborn müdahalesi görebiliriz. Bu da Dark Avengers’ın önünü açar.