Avengers Endgame kuantum evreni teorilerine bir yenisi eklendi. Bu teori Doctor Strange ve Ant-Man arasında fark etmediğimiz bir bağlantı olduğunu söylüyor.

Kısaca özetlemek gerekirse bu teori Doctor Strange’in meşhur Avengers Infinity War sahnesini temel alıyor. Hatırlarsanız Stephen Strange önce gelecekteki ihtimallere bakmış ve kazanmaları için tek bir şansları olduğunu söylemişti. Thanos’la mücadelelerinin ardından zaman taşını teslim edip “böyle olması gerekiyor” demişti. Bu sahnede herkes onun Iron Man’i kurtarmaya çalıştığını çünkü onun zaferin anahtarı olduğunu düşünmüştü. Yeni teori onun kurtarmaya çalıştığı kişinin aslında Ant-Man olduğunu öne sürüyor.

Bakmadan Geçme: Iron Man’in Yıldızı Emeklilik Kararını Açıkladı

Doctor Strange’in kuantum evrenine ihtiyaçları olduğunu bildiğini bunun için Ant-Man’i sağ tutmaya çalıştığını söylüyor. Titan’daki mücadele, yapılan plan sadece Thanos’u ve Avengers’ı oyalamak içindi diyor. Aslında Ant-Man’in kuantum evrenine girmesini ve Thanos’un parmak şıklatmasından etkilenmemesini beklediğini söylüyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Tom Holland’ın Avengers Infinity War dönemindeki bir açıklaması ortaya çıkmıştı. Doctor Strange’in kuantum evreni ile alakalı karmaşık cümleleri olduğunu söylemişti. O açıklamayla Marvel hayranlarının bu teorisi örtüşüyor gibi görünüyor. Bakalım tahminler doğru çıkacak mı.