Avengers Endgame fragmanlarının ilk çıktığı dönemde filmin yönetmenleri bazı görüntülerin sadece tanıtımlara özgü olduğunu açıklamıştı. Filmin vizyona girmesiyle birlikte bu açıklamanın ne kadar doğru olduğunu gördük. Marvel stüdyolarının fragman aldatmacası sandığımızdan da detaylı çıktı.

Öncelikle yazımızın devamında keyif kaçıran detaylar (spoiler) bulunmaktadır. Bu nedenle eğer filmi henüz izlemediyseniz bu yazımızı okumamanızı tavsiye ederiz.

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame Sonrası Iron Man Teorisi

Tony Stark’ın Durumu

Fragmanlarda uzayda mahsur kalan Tony Stark çok daha sağlıklı görünüyor. Fakat filmde onu bir deri bir kemik kalmış halde görüyoruz. Fragmanlar onun asıl sağlık durumunu gizliyor.

Thor ve Stormbreaker

Tanıtımlarda Thor’u elindeki Stormbreaker ile mücadeleye hazır görüyoruz ancak bu sahne filmde yok. Büyük ihtimalle Avengers Infinity War için çekilen ve kullanılmayan bu kare izleyicileri yanlış yönlendirme amaçlı kullanılıyor.

Bruce Banner Yas Tutuyor

Marvel’ın tanıtımlarda sık sık kullandığı Bruce Banner’ın gerçeklikten silinen kahramanların yasını tuttuğu bu sahne de filmde kullanılmadı.

Black Widow’un Saç Farkı

Fragmanlarda herkesin dikkatini çeken noktalardan biri Black Widow’un değişen saçıydı. Marvel bu durumun farkında olduğu için süreci ele vermemek adına büyük çaba harcıyor. Fragmanlarda Natasha’nın saçları yukarıdaki görseldeki gibi görünüyor. Fakat filmde aradan geçen beş senenin ardından onu yeniden kızıl saçlarıyla görüyoruz. Elbette amaç Ant-Man’in geri döndüğü zamanı gizleyebilmek.

Black Widow’un Hazırlığı

Tanıtımlarda çok kullanılan Black Widow’un Thanos’la mücadele öncesi antremanı da yine filmde yer almıyor. Zaten deli titanla mücadeleye silahla gitmek, bunun için antreman yapmak pek de mantıklı değil.

Black Widow Japonya’da

Avengers Endgame’de Black Widow, Hawkeye’ı bulmak için Japonya’ya gidiyor ancak fragmanlardaki bu dramatik anları filmde görmüyoruz.

Ekipteki Eksikler

Bu görüntünün çok benzerini filmde de görüyoruz ancak Marvel, Hulk ve Thor’u tanıtımlarda özellikle gizliyor. Kısacası sahne olsa da, daha farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Hulk ve Thor Gizemi

Tıpkı bir yukarıdaki maddede olduğu gibi Marvel fragmanlardaki bu görüntülerde de Hulk ve Thor’u izleyicilerden gizliyor.

Iron Man ve Captain America Farkı

Büyük heyecan uyandıran Iron Man ve Captain America sahnesini filmde görüyoruz. Fakat Marvel’ın Captain America’nın kostümündeki değişiklikleri gizlemesi dikkatlerden kaçmıyor.

Hawkeye ve Hulk

Normalde bu sahnede fonda Hulk yer alıyor ancak Marvel görüntüyü düzenleyerek onu fragmanlarda gizlemeyi başarıyor.

Captain America ve Iron Man

Bu sahnede de fonda Iron Man yer alıyor fakat fragmanlardaki görüntülerde sadece Steve Rogers’ı görüyoruz. Bu da karakterlerin aslında neye ağladığının gizlenmesine yardımcı oluyor.

Hawkeye Sahnesi

Normalde bu sahnede Hawkeye elinde sonsuzluk eldiveni ile Thanos’un ayak takımından kaçıyor ama fragmanda ne sonsuzluk eldiveni ne de düşmanlar yok.

Nebula’nın Mücadelesi

Nebula’nın dövüştüğü bu sahne filmde yer alıyor ancak arka plan tanıtımlarda gördüğümüzden çok daha farklı.

Mjolnir Sürprizi

Fragmanlarda Thor’un geçmişten aldığı Mjolnir gizleniyor. Böylece büyük sürpriz sinemaya giden izleyicilere saklanmış oluyor.

Captain America’nın Kalkanı

Normalde Captain America’nın kalkanı filmin bu noktasında parçalanıyor fakat fragmanlar bu önemli gelişmeyi gizliyor.

Kaynak: ScreenRant