Bugüne kadar Captain Marvel hep en güçlü Avengers olarak tanıtıldı. Doğal olarak da Avengers Endgame’de güç dengelerinin nasıl olacağı merak konusu oldu

Bir yanda Stormbreaker’a sahip Thor, diğer yanda gelmiş geçmiş en güçlü Avenger olduğu söylenen Captain Marvel, bunların karşısında da Thanos. Fazlasıyla güçlü üç karakter var elimizde. Eğer Infinity War’u hatırlıyorsanız, Thanos’un bile alt edilebileceğini gördük. Ancak Captain Marvel’ın tanıtılması kafa karıştırıcı oldu. Ne kadar güçlü olacak ki diye düşündük hepimiz.

Okumadan Geçme: Disney Marvel’ı Yeni Bir Boyuta Taşıyacak

Cinema Blend’e konuşan Russo Kardeşler Avengers Endgame’de güç dengelerinin dikkatle ayarlandığını açıkladı. Bu da gezegenleri yerinden oynatan bir Captain Marvel olmayacağı anlamına geliyor.

“Karakterlerin gereğinden fazla güçlü olması her zaman için dikkat ettiğimiz bir durum oldu. Hayranların bu karakterle yakınlık kurabilmesi, onların insanı özelliklerini kaybetmemiş ve kusursuz olmamasından kaynaklanıyor. Biz de gerçekten fazla güçlü bir karakterin yaratacağı tehlikenin farkındayız. Kendi hikaye anlatışımızda bu tarz karakterleri anlamlı olduğunu düşündüğümüz bir şekilde ele aldık.”

Şu açıklamayı okuduktan sonra Joe Russo’nun spoiler vermeden söyleyebileceği her şeyi söylemiş olduğunu düşündüm. Gerçekten de Avengers Assemble’ın bir ağırlığı var. Tek bir karakterin her şeyi yapması çok sığ kaçar. Ama görünüşe göre Russolar duruma el koymuş.