Doctor Strange’in beyaz perdeye aktarılmasıyla birlikte Marvel Sinematik Evreni’ndeki zaman çizergesi kafa karıştıran bir hal almıştı. Bu problemi Avengers Endgame düzeltti.

Kısaca özetlemek gerekirse Doctor Strange filminin tam olarak hangi yıllarda geçtiğini öğrenememiştik. Dolayısıyla filmin Marvel Sinematik Evreni’ndeki zaman çizergesinde nereye oturduğunu çözmek mümkün olmamıştı. Filmin yönetmeni Scott Derrickson olayların bir yıllık bir zaman dilimine yayıldığını açıklamakla yetinmişti. Avengers Endgame’de Hulk ve Ancient One arasında geçen sahne ise tüm bu soruları ortadan kaldırıyor.

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame Sonrası Avengers Kimlerden Oluşuyor?

Hatırlarsanız Hulk, 2012 senesinde New York’a geri dönüyor ve Doctor Strange’den zaman taşını almak istiyordu. Fakat karşısına çıkan Ancient One oluyordu. Ona Stephen Strange’in Doctor Strange olmasına tam beş sene olduğunu söylüyordu. Onun verdiği bu bilgiyle birlikte anlıyoruz ki Strange’in dönüşümü 2016 yılında başlıyor. Final ise tahminen 2017’de gerçekleşiyor. Bu sayede Marvel Sinematik Evreni’ndeki zaman çizergesi sorunu ortadan kalkmış oluyor.