Avengers Endgame ile Marvel Sinematik Evreni’nde bir sona geleceğiz. Peki Russo Kardeşler için de bir son mu olacak bu film?

Russo Kardeşler sadece Marvel Sinematik Evreni’ne değil, çizgi roman uyarlamalarından oluşan film sektörüne de damgasını vurdu. Buna kimse itiraz edemez. Son birkaç yılda çektikleri filmler de bunun kanıtı. Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War ve Avengers Infinity War filmleri her kesimden tam not almayı başardı. Sırada da Avengers Endgame filmi var. MCU’da bir çağı kapayacak olan bu film Russo Kardeşler için ne anlama geliyor peki? Business Insider’a konuşan Joe Russo konuya netlik kazandırdı.

“Marvel’ı çok seviyoruz ve bu süreçte unutulmayacak bir tecrübe yaşadık. Zaten altı yılda dört film çekmemiz de bunun bir göstergesi. Marvel bizim için aileden farksız. Bizce Marvel çizgi romanları sinemaya uyarlarken bizlerin özgürlüğünü de koruyor. Biz bir projeye odaklanmışken, başkası da kendi projesine odaklanabiliyor.

Marvel ile her şekilde çalışmaya devam etmek isteriz. Yönetmen olarak iş hayatımıza ve etrafımızdaki insanlara çok önem veriyoruz. Marvel ile çalışırken de her şey A++ oluyor.”

Okumadan Geçme: Avengers Endgame – Iron Man Nasıl Kurtulabilir?

Russo Kardeşler bu açıklamalarıyla kesinlikle gelecek filmler için yeşil ışık yakmış durumda. Bizce Infinity War gibi çok sayıda karakterin yer aldığı projelerde bu ikili geri dönecektir. Özellikle Secret Invasion ya da Secret Wars hikayelerinin zirveye ulaştığı noktada hem yeni bir Avengers filmi hem de Russo Kardeşler tekrar hayranların karşısına gelecektir.