Tüm çizgi roman dünyasının merakla beklediği Avengers 4 filmin süresine dair ilk açıklama yönetmen Joe Russo’dan geldi.

Sosyal medya üzerinde soru-cevap etklinliği yapan Joe Russo, Avengers 4’ün süresi ile ilgili soruya da cevap verdi. Görünüşe göre Infinity War ile aynı seviyede hatta biraz daha uzun bir film karşımıza gelecek. Üç saate yakın bir süre sinema koltuklarında oturacağız gibi gözüküyor.

“Avengers 4’ün şu anki hali üç saat uzunluğunda. Bu şekilde kalır mı bakacağız ama dediğim gibi şu an için elimizde üç saatlik bir film var.

Üç saati doldurmanın çok kolay olacağını söyleyebilirim. Ama aynı zamanda elimizdeki hikaye konusunda da çok dikkatliyiz. Belirli bir hızda ilerlememiz gerekiyor. Biraz sıkıştırma yapacağımıza eminim.”

Avengers Infinity War 2 saat 40 dakika uzunluğundaydı. Bu açıklamaya baktığımız zaman da yine bu ayarda bir film olacak gibi gözüküyor. Aynı zamanda Joe Russo’nun 3 saati rahat doldururuz dediğini düşününce, Infinity War’dan daha uzun bir film olması kuvvetle muhtemel. Açıkçası ben 3 saate yakın belki 2 saat 45, 50 dakika civarında olmasını bekliyorum. Açıklamalar da buna işaret ediyor.

Okumadan Geçme: Benedict Cumberbatch’in Avengers Infinity War Pişmanlığı