Avengers Endgame fragmanında ölüme çok yaklaşan Iron Man’in durumu pek iç açıcı değil. Peki Iron Man’in kurtuluşu sızdırılmış olabilir mi?

Avengers Endgame fragmanı çıktığından beri Iron Man yani Tony Stark uzaydan nasıl kurtulabilir, ölümden nasıl bir kez daha kaçabilir diye tartışıyoruz. Ortaya da sayısız teori atıldı. Peki Iron Man’in kurtuluşu kesinleşmiş ve nasıl olacağı sızdırılmış olabilir mi? Öyle gözüküyor.

Marvel Studios’un uzun süredir işbirlikçisi konumunda olan ve beraber çalıştığı Audi ufak bir hata yaptı gibi gözüküyor. Consumer Electronics Show’da sanal gerçeklik (VR) deneyimi sunan Audi, sunduğu bu gerçeklik deneyimiyle Iron Man’in kurtuluşunu açık etmiş olabilir.

Okumadan Geçme: Avengers’ı Sonsuzluk Eldiveni Yapan Teori

Audi’nin araba içi sanal gerçeklik deneyimi kapsamında gelen katılımcılara gösterdiği demonun ismi Marvel’s Avengers: Rocket’s Rescue Run. Geliştiricisi ise Disney Games ve Interactive Experiences firmaları. Bu demoda da sanal gerçeklik deneyimi olarak arabayı (ya da uzay aracını demek daha doğru olur) astreoid kuşağında kullanıyorsunuz. Bu aracın pilotu ise Rocket Raccoon.

Tabii ki bu durum hiçbir şey ifade etmiyor da olabilir. Ama Avengers Endgame fragmanını ve her şeyin bu filme odaklandığını düşününce Audi’nin bu ufak oyunu gerçekten de aslında Tony Stark’ın kurtuluşunun promosyonu için tasarlanmış olabilir. Bu durumda da Iron Man Rocket Raccoon tarafından kurtarılacak diyebiliriz rahatlıkla.