Aylardır beklenen ve ser verilip, sır verilmeyen Avengers: Endgame’in Arap ülkelerinden bir tanesine dublaj için gönderilmiş olan örneğinden 4,5 dakikalık büyük spoiler, görüntü kalitesi bayağı leş bir video geldi. Sonucunda torununun torunundaki her türlü menkul kıymeti tazminat olarak Disney’e ödemeye mahkum olacağını bilmesine rağmen bu andavallığı yapan kişiyi kutluyor, hemen videonun incelemesine geçiyoruz. Burdan sonrası tamamen spoiler olacaktır.

Bakmadan Geçme: Game of Thrones 8. Sezon 1. Bölüm İncelemesi (SPOILER VAR)

ASSEMBLE!

Sızan video 4,5 dakika olsa da filmin çeşitli yerlerinden görüntüler içerdiği için bayağı bayağı büyük spoilerlar bırakıyor kucağımıza. Videoda neler oluyor peki?

1) Profesör Hulk’ı görüyoruz artık. Mark Ruffalo ile aynı seste, tam cümleler kurabilen akıllı bir Hulk izleyeceğiz. Sıfır kol t-shirt giyip, gözlük falan takıyor. Bu beklenen bir olaydı. Bunu spoiler olarak adlandırmıyorum açıkçası.

2) Scott, Hulk, Tony ve Steve geçmişe gidiyor. İlk New York savaşına. Amaçları zaman, uzay ve zihin taşını almak. Captain America orda kendi geçmişindeki Cap ile savaşıyor. Burasının olabilitesini de herkes gibi geçmiş teorilerimizde öngörmüştük. Sürpriz değil.

3) Thor uzaklarda Korg ve Miek ile takılıyor, sarhoş olup, bedevi gibi yaşamaklar meşgul. Sakallı, evsiz gibi görünen bir Thor izliyoruz. Açıkçası ayrılık acısı yaşayan bir Thor görmeyi beklemiyordum. Burası sürpriz oldu.

4) Hulk Stark tarafından yapılan Gauntlet’i takmaya çalışıyor ancak onun için bile fazlasıyla güçlü olmuşa benziyor. Kaldırabilecek mi kaldırmayacak mı soru işareti. Thor elinden çıkarılması için ısrar ederken görülüyor. Bu sahne de fazlasıyla yoruma açık olmayan bir sızıntı.

5) Captain America’nın bir elinde kalkanı varken DİĞER ELİNDE MJOLNIR’i görüyoruz. Wow! Burayı beklemiyordum işte. Mjölnir nasıl dönüyor, Cap’in eline nasıl geçiyor hepsi soru işareti. NY savaşından dolayı elde etmiş olmaları muhtemel. Ya da elde ettikleri taşlar ile. Ama gerçek anlamda heyecanlandırdı bu sahne bizi.

6) T’Challa (Black Panther), Sururi ve Sam (Falcon) ölümden ilk geri dönenler olarak dikkat çekiyor bu sahnede. Herkesi döndürecekleri de kesindi. O yüzden burda da sürpriz yok.

7) Cap, Iron Man, Hulk, Thor, Black Panther, Spider-Man, Scarlet Witch, Dr. Strange, Wong, Star-Lord, Drax, Ant-Man, Wasp, War Machine, Okoye, Rocket, Groot, Mantis, Valkyrie ve daha nice kahramanı Thanos ve dirilen Black Order’a karşı savaşırken görüyoruz ki bu sahne ciddi anlamda IMAX parasını hak edeceğe benziyor. İnanılmaz görünüyordu her karesi. Ve Steve sonunda filmlerce beklediğimiz cümleyi söylüyor:

‘AVENGERS, ASSEMBLE!’

8) Burası duygulandırdı çok. Tony Stark sonunda Peter’a kavuşuyor ve ona kocaman sarılıyor. Dev gibi adamların gözlerini yaşartacak sahnedir.

9) Carol Danvers sonunda çizgi romanlardaki gibi kısa saçıyla sahnede ve Peter ona Stark Gauntlet’ini verirken görülüyor. Kesinlikle Marvel olacak Thanos’un sonu. Buna eminim bu sahneden sonra.

Nedir, ne değildir bilinmez ama öyle sahneler sızdı ki spoiler yerken bile kafamızda daha çok soru var şu an.

Sızdıranlara tazminat davalarında başarılar dilerim.