Avengers Endgame’in finaliyle birlikte pek çok kahramana veda ettik. Peki şu an Avengers ekibinde kimler yer alıyor?

Öncelikle ekipten ayrılanları kısaca hatırlayalım. Iron Man ve Black Widow kahramanlarımızın Thanos’a karşı mücadelesini kazanabilmesi için kendini feda etti. Captain America ise geçmişe dönüp Peggy Carter ile kendisine bir hayat kurmayı tercih etti. Böylece bir nevi emekliye ayrılmış oldu. Hawkeye ise Ronin’e dönüşümüyle birlikte büyük ihtimalle kahramanlık günlerini geride bıraktı. Onun bundan sonra ailesi odaklı bir hayat sürme ihtimali yüksek. Thor, Guardians of the Galaxy ile uzay maceralarına atılmayı tercih etti. Endgame’de büyük rol üstlenen Nebula ve Rocket Raccoon da orijinal ekiplerine geri döndü.

Bakmadan Geçme: X-Men Marvel Sinematik Evreni’ne Nasıl Dahil Olabilir?

Orijinal ekipten geriye kolunu ciddi şekilde yaralayan Hulk, hayata geri dönen Scarlet Witch, yeni Captain America olarak göreceğimiz Sam Wilson ve War Machine kalıyor.

Yakın zamanda yaşananlarla birlikte Captain Marvel, Black Panther, Ant-Man ve Wasp’ın da Avengers ekibine dahil olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Doctor Strange devamlı bir üye olarak karşımıza çıkmasa da, kahramanlarımıza her daim destek olacak bir karakter. Bucky artık yoluna Winter Soldier yerine White Wolf ismiyle devam edecek. Onu ve Valkyrie‘yi de gelecekte kahramanlarımızla birlikte görebiliriz.