Avengers Endgame’de yaşananlardan sonra Iron Man ile ilgili aklımızda ister istemez soru işaretleri oluşuyor. Bizim de yazdığımız bu teori umuyoruz ki cevap olur.

Öncelikle yazımızın devamında spoiler bulunmaktadır. Bu nedenle eğer filmi henüz izlemediyseniz bu yazımızı okumasanız daha iyi olur.

Uyarımızı yaptıktan sonra hemen başlayalım. Bildiğiniz gibi Tony Stark yani Iron Man Avengers Endgame filminin sonunda Sonsuzluk Eldiveni’ni kullandı, Thanos ve ordularını yok etti. Ancak, bu kahramanlık bedeliyle de geldi ve Tony Stark hayatını kaybetti. Fazlasıyla üzücü bir sahneye tanıklık etti. Peki Iron Man’in geri dönme ihtimali var mı?

Avengers Endgame Iron Man teorisi

Filmden öğrendiğimiz kadarıyla Sonsuzluk Taşları ile sadece bu taşların yok ettiği kişiler geri getirilebiliyor. Yani doğal yollardan ölenler (Tony Stark, Black Widow, Gamora) geri getirilemiyor. Bu birkaç defa filmde dile getirildi. Hal böyle olunca Tony Stark’ın ölümden geri dönmeninin imkanı var gibi durmuyor. Ancak, bir yol olabilir. Burada da bizim teorimiz devreye giriyor.

Tony Stark ölmeden önce kendi tüm benliğini bir bilgisayara ya da benzer bir şekilde harici bir kaynağa aktarmış olabilir. Burada bleeding-edge teknolojisini yapan, zaman yolculuğunu bulan, anılarını yeniden yaratmayı başaran birinden bahsediyoruz. Hal böyle olunca da Tony Stark gerçekten de kendi zihnini bir yerlere yedeklemiş olabilir. Bu da şimdi değil belki ama gelecekte bir anlam ifade edebilir.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame İncelemesi [Çok Spoiler Var]

Çizgi romanlarda Nathaniel Richards gelecekten günümüze geliyor ve kendisinin gelecekteki hali olan Kang the Conqueror ile savaşıyordu. Marvel Sinematik Evreni’nde ise Tony Stark’ın bu depolanmış zihni Kang’ın yaratımının sebebi olabilir. Gelecekten gelen Kang, Tony Stark’ın hayata geri dönmüş hali şeklinde karşımıza gelebilir. Bu da hem evrene yeni bir kötü katar, hem de Tony Stark’ı çok ama çok farklı bir şekilde yeniden sinematik evrene dönebilir.