Marvel hayranları olarak büyük bir heyecanla Avengers Endgame filmini bekliyoruz. Sonrasında izleyici karşısına çıkacak olan projelere dair net bir fikrimiz yok. Fakat sürprizler Endgame sonrasında başlayacak gibi görünüyor.

Son birkaç aydır herkesin odağı Avengers Endgame desek, abartmış olmayız. Marvel oldukça dikkatli bir tanıtım çalışması yürüterek heyecanı yüksek tutmayı başarıyor. Bununla birlikte hem filmle hem de Endgame sonrasıyla ilgili detayları gizli tutuyor. Görünen o ki önümüzdeki yıllarda seyredeceğimiz projeler Avengers Endgame’in vizyona girmesinin ardından açıklanacak. Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige Spider-Man: Far From Home filmiyle ilgili Los Angeles Times‘a konuştu. Yöneltilen soru üzerine “Bu da başlangıç” diyerek şaşırtıcı bir yanıt verdi. Ardından geçmişteki hatalarından ders aldıklarını açıkladı. 2014 senesinde D23 Expo’da Captain America: Civil War, Thor: Ragnarok, Black Panther, Captain Marvel ve Avengers filmlerini duyurduklarını, bu açıklamadan sonra Avengers Age of Ultron’a olan ilginin azaldığını hatırlattı. Süreci şu sözlerle özetledi:

“O dönemde daha Age of Ultron vizyona girmemişti. Üzerinde çalıştığımız tüm bu projelerle ilgili konuşma ihtiyacı hissetmiştik fakat çok ilerisi hakkında konuştuk ve bu kararımız Age of Ultron’un gördüğü ilgiyi azalttı.”

Bakmadan Geçme: Erken Bir Avengers vs Thanos Savaşı mı İzleyeceğiz?

Şimdi Marvel bu hatayı tekrar etmemeyi tercih ediyor. Avengers Endgame vizyona girene kadar Marvel’ın yeni projeleri hakkında bilgi sahibi olamayacağız. Ardından söylentilerle büyük heyecan yaratan filmlere dair yeni detaylar hayranlarla paylaşılacak.