Avengers Endgame ile ilgili birşey hala öğrenemediğimiz şu günlerde bir teori daha ortaya atıldı. Bu teori de Captain America’yı öldürüp Iron Man’i emekli ediyor.

Reddit üzerinde farores_winds isimli kullanıcının yazdığı bir teori bu. Teorinin temeli de aileye dayanıyor. Bu kullanıcı diyor ki bugüne kadar hep aile vurgusu öne çıkarıldı. Steve Rogers ve Tony Stark’ın arası açıldı çünkü Bucky Tony’nin ailesini öldürdü. Peter Parker Tony’nin çocuğu haline geldi. Yine benzer şekilde Pepper Potts ile evlenmek üzere ve çocuğu olduğuyla ilgili rüyalar görüyor. Tony Stark’ın hikayesi ailesi üzerine kuruldu. Steve Rogers da aslında benzer bir konumda. O da aile kurmak istiyordu ama kendi hayatını başkaları için feda ederek Captain America oldu. Ama aslında Peggy ile aile kurma hayalleri vardı.

Okumadan Geçme: Avengers 5 Teorisi – Norman Osborn ve Dark Avengers

Bu temeli verdikten sonra teori de diyor ki Thanos’a karşı yapılan final savaşında Pepper Rescue zırhını giyecek ve Tony’yi kurtarmak için savaşa dahil olacak. Thanos da Pepper’ı öldürmek için saldıracak. Ama Pepper’ı öldüremeden önce Captain America araya girecek, Pepper Potts’u ve doğmamış çocuğunu kurtaracak ve kendisini feda edecek. Bu da Infinity War’da söylediği “Biz insan hayatını değiş tokuş etmeyiz.” sözüyle uyumlu bir son oluyor. Tony Stark da bu yaşananlara tanıklık ettikten sonra Thanos’un karşısına çıkacak. Tony, Steve ile yaşananlardan sonra aslında bu fedakarlığı hak etmediğini sonuna kadar hissedecek. O da bu fedakarlığa layık olmak için Thanos’u öldürmek için savaşacak ve Captain America o olacak. Steve’in düşmüş kalkanını alarak son bir kez Avengers Assemble diyecek ve Iron Man’i Captain America’nın kalkanıyla savaşırken göreceğiz. En sonunda da Tony Stark Thanos’u öldürecek ve emekliye ayrılıp Pepper ile aile kuracak. Steve de bir kez daha başkaları için kendi hayatını feda etmiş olacak. İki karakterin de hikayesi böylelikle son bulacak.

Sizce nasıl olmuş bu teori?