Gün geçmiyor ki yeni bir Avengers Endgame teorisi daha çıkmasın. Ancak bu teori alıştığımızın dışında World Breaker Hulk’ı MCU’ya dahil ediyor.

Bizi pek tatmin etmeyen Avengers Endgame tanıtımlarından sonra teoriler azalmadı, aksine daha da arttı. Sanırım film çıkana kadar ya da en azından daha detaylı bir fragmana kadar bu şekilde devam edecek gibi gözüküyor. Ortaya çıkan bu yeni teori de World Breaker Hulk Avengers Endgame’de karşımıza gelecek diyor. Reddit üzerinde meme_abstinent isimli kullanıcının bu teorisi kesinlikle ilgi çekici.

Okumadan Geçme: Black Widow’un Geçmişine Dair Az Bilinen 10 Detay

Avengers Sonsuzluk Taşları’nın peşine düşecek. Ama bunları çalmak Thanos’un üstün gücünden dolayı pek mümkün değil hem ayrıca fragmanlarda eldivenin yanarak eline yapıştığını gördük. Ancak taşlarla ilgili durum ne olursa olsun, Ruh Taşı bir sorun olarak gözüküyor.  Birçok hayran teorisi bir Avengers üyesinin ya da Nebula’nın kendisini feda edeceğini söylüyor. Ama bence böyle olmayacak. Avengers’tan birinin kendisini öldürmesi çok basit kaçar. 

Bu durumda Ruh Taşı için Bruce Banner kendi benliğinden feda ederek, vücudunun kontrolünü bırakacak ve bu da World Breaker Hulk’ı ortaya çıkaracak. Hulk tüm filmler boyunca biraz güçten düşmüş bir haldeydi. Bu da Hulk’ı gerçekten Hulk yapma şansı olabilir. 

Evet, tanıtımlarda Professor Hulk vardı ama Marvel daha önce birçok değişiklik yaptı. Ayrıca Bruce Banner’ın zaman yolculuğu ya da Sonsuzluk Taşları’nın bir müdahalesi ile geri gelmesi gibi bir durum da olabilir. Bruce’un kontrolü bırakması kendi hikayesi açısından da aşırı uyumlu oluyor. 

World Breaker Hulk ve Thanos karşılaşması da kesinlikle 10 yılı deviren ve bir dönemi kapayacağını bildiğimiz MCU’yu açısından güzel bir son olabilir. Siz nasıl buldunuz bu teorisi?