Avengers Endgame filminin yönetmenlerinden Joe Russo Iron Man’in son sahnesiyle alakalı şaşırtıcı bir açıklamaya imza attı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in finalinde Iron Man sonsuzluk taşlarını kullanarak Thanos ve ordusunu ortadan kaldırdı. Fakat onun bu hareketi kendi hayatını feda etmesi anlamına geliyordu. Parmağını şıklatmasından hemen önce de “Ben Iron Man’im” cümlesini sarf etmişti. Onun bu sözleri bizleri ilk Iron Man filminin finaline götürdü ve nostaljik anlar yaşattı. Ancak görünen o ki Robert Downey Jr, Tony Stark’ın son sözleri konusunda büyük kararsızlık yaşamış. Bu durumu filmin yönetmenlerinden Joe Russo şöyle anlatıyor:

“Bu son cümlenin enteresan bir hikayesi var. Iron Man’in son sahnenin çekimlerinden iki hafta önce hep birlikte akşam yemeği yedik. O dönemde Robert Downey Jr söyleyeceği son sözler konusunda kararsızdı. O yemekte yapımcı Joel Silver da vardı. O ve Robert Downey Jr. çok eski arkadaşlar. Onun kararsızlığını öğrenen Joel Silver, Robert’ı ikna etti. Bunun duyduğu en iyi son sözlerden biri olduğunu söyledi. Joel Silver’ın bu yemekte söylediklerinden sonra Robert Downey Jr. Iron Man ‘in son sözleri konusunda ikna oldu.”

Bakmadan Geçme: Mysterio’nun Alternatif Evreni’nin Bir Anlamı Var mı?

Bu sayede Iron Man filminin finaliyle başlayan macera Avengers Endgame’e kadar uzanmış oldu. Açıkçası Robert Downey Jr, neden kadarsızlık yaşıyordu bilmiyoruz ancak ikna olduğuna sevindik.