Avengers Endgame sonrasında Spider-Man konusunda kafalarda soru işaretleri oluşmuştu. Filmin yönetmenlerinden Joe Russo kafa karışıklığına son veren bir açıklama yaptı.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War’da dünyanın yarısı toz bulutuna dönüştü. Kahramanlarımızın büyük çabalarının ardından Avengers Endgame’de bu sorun ortadan kaldırıldı. Toza dönüşen herkes geri döndü fakat onlar yokken tam beş sene geçmişti. Buna rağmen Peter Parker okula döndüğünde tüm arkadaşlarını gördü. Spider-Man Far From Home’da da yakın çevresinden herkesin aynı yaşta olduğunu görüyoruz. Peki bu nasıl mümkün olabiliyor?

“Thanos’un parmak şıklatmasının ardında sağ kalan herkes toz olanlardan beş yaş büyük. Spider-Man liseye geri döndüğünde arkadaşlarını gördü çünkü onlar da kendisi gibi toza dönüşmüştü. Onun sınıfında olup toza dönüşmeyen ve bu beş senede mezun olanlar da var. Toza dönüşenler ise beş sene boyunca ne olduğuna dair bir fikir sahibi değiller çünkü ortadan kaybolmuşlardı. Onlar için hayat uzun bir uykudan uyanmışlar gibi devam ediyor. Ne kadar zaman geçtiğinin farkında olan tek karakter Doctor Strange’di. Çünkü o tüm gelecekleri Avengers Infinity War’da görmüştü. İnsanlar artık hayatına devam etmeye hazırlanırken sevdikleri geri dönmüş oldu. Bu yüzden karşımızda çok daha karmaşık bir dünya var.”

Bakmadan Geçme: Iron Man’in Marvel Sinematik Evreni’nde Giydiği Tüm Zırhlar

Joe Russo’nun bu detaylı açıklamasıyla birlikte Spider-Man Far From Home’un 2024 senesinde yani Avengers Endgame’in bıraktığı noktada geçtiği netlik kazandı. Onun dışında Peter Parker ve arkadaşlarına dair soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu.