Avengers Infinity War’dan bu yana sayısız Avengers Endgame sızıntısı ortaya çıktı. Bunlardan en önemlileri de oyuncak sızıntıları oldu. Fakat filmin yönetmenlerinden Joe Russo bu durumdan rahatsız görünmüyor.

Bildiğiniz gibi Marvel Avengers Endgame tanıtım çalışmalarını büyük bir gizlilikle yürütüyor. Olabildiğince az tanıtım paylaşıyor. Henüz filmden fotoğraf yayınlanmadı. Paylaşılan resmi özette bile yeni ipucu bulunamıyor. Bu durumda sızıntılar ve söylentiler büyük ilgi görüyor. Özellikle Avengers Endgame için hazırlanan oyuncak ve figürler büyük ilgi görmüştü. Böylece kahramanlarımızın yeni kostümlerini gördüğümüzü düşünmüştük. Joe Russo ise çok yanlış düşündüğümüzü ortaya koyan bir açıklamaya imza attı.

“Oyuncak sızıntılarına dair enteresan bir şey varsa yüzde 99 gerçeği yansıtmıyor oluyorlar. Bu oyuncaklar önceki konsept tasarımlarına ya da tamamen farklı tasarımlara göre hazırlanıyor. Filmde göreceklerimizle alakaları yok. Bu yüzden oyuncak sızıntılarına dair haber gördüğümde çok gülüyorum. Sızıntı deniyor fakat tamamen yanlış yönlendirme söz konusu. Hazırladığımız filmle uzaktan yakından alakası yok.”

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame Güç Dengelerini Bozmayacak

Görünen o ki Marvel ve Russo kardeşler Avengers Endgame’in gizemini korumak için zannettiğimizden fazla çaba sarf ediyor. Bakalım tüm bu çabanın ardından ortaya nasıl bir sonuç çıkacak.