Marvel Sinematik Evreni’nin bir dönüm noktası olan Avengers Endgame filmiyle ile birçok karaktere veda edeceğiz. Peki Iron Man bunlardan biri olacak mı?

Avengers Endgame’de hepimiz ölüm olacağını ve bazı karakterlere veda edeceğimizi düşünüyoruz. Bunun en büyük sebebi de tabii ki kontratı sona eren oyuncular. Gerek Robert Downey Jr olsun gerekse de Chris Evans olsun başka projelerde yer almak istediklerini daha önce dile getirmişti. Hal böyle olunca da MCU’dan emekli olma durumu söz konusu. Eh bir de birçok karakter kendi hikayesini tamamlayacak. Iron Man da hikayesinde sona ulaşanlardan biri olacak. Russo Kardeşlerin açıklaması bunu net bir şekilde belirtiyor.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame Yönetmenlerinden Stan Lee Açıklaması

“Tüm kahramanların hayatlarında işleri karmaşık hale getiren olaylar yaşanıyor. Civil War’da Captain America ve Kış Askeri’nin yaşadıklarına bakın mesela. Captain America’nın yaşadığı ikilemin temelinde ülkesine duyduğu güvenin sarsılması yer alıyor. Peki ülkesine güvenmeyi bırakınca ne oluyor? Vatanseverden isyancıya dönüşüyor. Bu da bir karaktere verebileceğiniz bütün bir hikaye.

Tony ise tam bir egoist ve bir egoistin yaşayacağı ikilem ne olabilir? Egoist birinin ne istediği mi? Yoksa kendi egosunu kullanarak insanlara hükmedip istediklerini elde etmek mi? Tony için asıl ikilem ailesi oluyor aslında.”

Pepper’ın hamileliğini ve Endgame’de yaşanması muhtemel bir evliliği düşününce Iron Man’in yani Tony Stark’ın hikayesinin bir sonuca ereceğini çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Ama bu açıklama ölümden çok mutlu bir sona işaret ediyor.