Black Panther’ın tartışılmaz başarısı ve vizyonundan sonra Marvel Stüdyoları’nın yeni kahramanının LGBT olacağı kesinleşti.

Marvel Stüdyoları Black Panther’ı Marvel Sinematik Evreni’ne çok başarılı bir şekilde dahil etti. Filmin asıl öne çıkan noktası azınlık diyebileceğimiz bir grubu gerek kültürel gerekse de sosyal açıdan başarıyla ele alması oldu. Bu nedenle Black Panther’ı bir dönüm noktası olarak görüyoruz.

Marvel’ın azınlık gruplara olan desteği devam ediyor. Avengers Infinity War ve Endgame yönetmenlerinden olan Joe Russo Huffington Post’a verdiği röportajda LGBT kahramanın MCU’ya dahil olacağını resmen duyurmuş oldu.

“Çok net bir şekilde söyleyebilirim ki yakın bir zamanda LGTB karakter hakkında bir şeyler duyacaksınız.”

Okumadan Geçme: Justice League’in Bıyıklı Superman’i Ortaya Çıktı

Bu açıklamanın ardından benim aklıma ilk anda America Chavez, Iceman, Hulkling ve Wiccan geldi. Young Avengers’ın son zamanlarda fazlasıyla ön plana çıktığını düşününce Hulkling ve Wiccan kesinlikle ihtimaller dahilinde. Chavez de bu kapsamda. Fox anlaşmasından sonra da Iceman de neden olmasın dedirtiyor. Son olarak Deadpool da bu listeye girebilir ama Fox’taki başarısının ardından çok fazla bir değişiklik beklememek lazım bu karakterde.