Avengers Endgame hakkındaki Ant-Man teorilerine bir yenisi eklendi. Fakat bu seferki teori kuantum evreni veya zaman yolculuğundan bağımsız. Karakterin hikayedeki diğer rolünü ortaya koymaya odaklanıyor.

Hatırlarsanız fragmanın sonunda Scott Lang, Avengers karargahına geliyor, “Ben Ant-Man, hatırladınız mı?” diyordu. Teoriye göre bu sahne filmin başında yaşanıyor. Ardından kahramanlarımız ona yokluğunda dünyada neler olduğunu anlatıyor. Bruce Banner’ın görüldüğü, Scott Lang’in isminin altında kayıp yazan sahnede Avengers’ın olayları açıkladığı anlardan alıntı deniyor. Hayatta olan kahramanlar Thanos’un nasıl kazandığını ve kaybın ne derecede olduğunu zaten biliyor. Thanos’un parmak şıklatmasıyla nüfusun yarısının kaybolduğunu öğrenen aslında Scott Lang. Böylece sevdiklerinin başına tam olarak neyin geldiğini de anlamış oluyor.

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame Teorisi – Captain America Ölür, Iron Man Emekli Olur

Açıkçası bu teorinin gerçek olma ihtimali yüksek. Pek çok yapımda hikayedeki karakterlerden biri izleyici olma misyonunu üstlenir ve olaylar ona dolayısıyla da bize açıklanır. Avengers Endgame’de de benzer bir durum söz konusu olabilir.