Avengers Endgame filmine dair yasağın kalkmasıyla birlikte yönetmenler merak edilen sorulara yanıt veriyor. Bu süreçte Black Widow’un filmdeki rolünün değiştirildiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Black Widow, Avengers Endgame ile birlikte izleyicilere veda etti. Onun solo filmini izleme fırsatımız olacak ancak bu hikaye büyük ihtimalle geçmişte geçecek. Endgame’in yönetmenlerinden Anthony Russo’nun açıklamasına bakılırsa Natasha Romanoff’un filmdeki önemi çok farklı olabilirdi.

“O dönemde üzerinde konuştuğumuz pek çok fikir vardı. Bunlardan biri fazlasıyla derinlik gerektiriyordu. Bu sebeple filme eklemek çok zordu. Bu zorluğuna rağmen Black Widow için düşündüğümüz farklı bir rol vardı. Avengers Infinity War’un finalinden sonra dünya genelinde pek çok çocuk annesiz babasız kaldı. Filmi planlarken Natasha’nın yetim çocuklarla ilgilenen organizasyonu idare etmesini planlıyorduk. Bu onun beş yıllık uğraşı olacaktı.”

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame Sonrası Avengers Kimlerden Oluşuyor?

Açıkçası bu oldukça güzel bir fikir. Fakat Anthony Russo’nun da söylediği gibi derinlik gerektiriyor. Bu beş yıllık süreçte yakınlarını kaybedenlere neler olduğunu göstermeye girilirse, iş içinden çıkılmaz bir hal alabilirdi. Yine de Natasha’yı yetimlerle ilgilenirken görmek güzel olurdu.