Avengers Endgame ile ilgili tüm sızıntılara baktığımız zaman daha önce Marvel Sinematik Evreni yani MCU’da yer almayan yeni bir karakterin ortaya çıkma ihtimali var.

Eski söylenti ve sızıntıları hatırlayalım hızlıca. Aylarca Doctor Strange’in tamamen CGI ile yapılmış bir karakterle sahnesi olduğu söylendi. Ardından sızdırılan farklı senaryolarda Kang the Conqueror’un adı ortaya çıktı. Living Tribunal uzun süre gündemde olmayı sürdürdü. Biz de sonunda gerçekleşen Disney-Fox anlaşmasının ışığında gerek ufak bir sahne gerekse de yeni bir kötü olarak MCU’ya Avengers Endgame ile dahil olabilecek karakterleri listeledik.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame’den İlk Ciddi Spoiler Geldi

Açıkçası şu noktada Thanos’un yerini alacak bir kötüyü filmde görmeyi pek muhtemel bulmuyoruz. Daha çok olayların her şeyi eski haline geri döndürmek üzerine kurulacağını tahmin ediyoruz. Bu nedenle büyük isimleri bonus sahnede görebiliriz.

Avengers Endgame yeni

1. Silver Surfer & Galactus

Thanos’un yarattığı büyük etki önce Silver Surfer’ın ardından da onu aracılığıyla Galactus’un kulağına ulaşacaktır. Böylelikle Silver Surfer Galactus’a sunabilecek yeni bir gezegen keşfetmiş olur. Hem Silver Surfer’ın nasıl ortaya çıktığını ve görevini görme şansı olabilir hem de Galactus’a karşı bir mücadelenin temelleri atılmış olur.

Avengers Endgame yeni

2. Fantastic Four

Fantastic Four’un neden ortadan kaybolduğuna ve nasıl geri döndüğüne değinmiyorum. Ancak, Fantastic Four önce çizgi romanlarda ardından da sinemada evine geri döndü. Sırada ise Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olması var. Negative Zone ise güzel bir açıklama olabilir.

Avengers Endgame yeni

3. Living Tribunal

Açıkçası Living Tribunal’ı daha düşük ihtimal olarak görsem de Thanos’un yaptıklarından sonra bir noktada dolaylı yoldan da olsa işin içine dahil olabilir.

Avengers Endgame yeni

4. Kang the Conqueror

Çizgi romanlarda gelecekten gelen Kang, Thanos’un büyük yıkımından sonraki yaşanacak gelecekten gelebilir. Önce dost, ardından da düşman… Marvel yeni büyük kötüsü için büyük bir potansiyel var kendisinde.

Avengers Endgame yeni

5. Adam Warlock

Çizgi romanlara göre değiştirilmiş bir şekilde (belki de Ruh Taşı sadece yaratımında rol oynamıştır) Adam Warlock hikayeye dahil olabilir.

Avengers Endgame yeni

6. Mutantlar Yani X-Men

Scarlet Witch ve Quicksilver’ı düşününce Sonsuzluk Taşları mutant genini aktif ediyor diyebiliriz. En azından böyle bir spekülasyon yapmamızda hiçbir sakınca yok. Steve Rogers ile savaşmış bir Wolverine, Red Skull tarafından deneyler yapılan Professor X gibi isimler olabilir. Ya da Thanos’un parmaklarını şıklatması tüm bu genleri herkes için aktif hale de getirebilir.