Avengers Endgame’de Okoye ve Black Widow arasında yaşanan konuşma akıllara Namor’u getirdi. Acaba Namor MCU’ya dahil mi oldu?

Aquaman’in ardından daha da ön plana çıkan Namor’un Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olup olmayacağı tartışma konusu haline gelmişti. Gerek karakter haklarındaki sıkıntılar gerekse de X-Men gibi sayısız Fox karakterinin Marvel’a geri dönmesi Namor konusundaki ihtimalleri azaltıyor. Ancak, Avengers Endgame’deki ufak bir sahne Namor’un varlığını doğruluyor olabilir mi?

Okumadan Geçme: Marvel’da Sonsuzluk Eldiveni’ni Daha Önce Kimler Kullandı?

Filmde Natasha Romanoff ve Okoye arasında ufak bir konuşmanın olduğu bir sahne var. Aslında sadece Okoye değil, Captain Marvel, War Machine ve Tavşan bir çeşit hologram üzerinden Black Widow ile bilgi alış verişinde bulunuyor. Okoye de Black Widow’a suyun altında depremlerin olduğunu belirtiyor.

Şimdi bu hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ancak, Marvel çizgi romanlarında Wakanda ve Atlantis arasında savaş hatta savaşlar yaşandı. Yani bu iki grubun birbirlerine karşı barışçıl olmadığını biliyoruz. Okoye’nin bahsettiği bu depremler de Namor yüzünden gerçekleşiyor olabilir. Bunu da hem Atlantis’in hem de Namor’un Marvel Sinematik Evreni’nde yer aldığını gösteriyor şekilde yorumluyoruz. Black Panther 2’de de Atlantis ve Wakanda savaşı olabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz?