Marvel Sinematik Evreni’nin en büyük filmi olduğu belirtilen ve bizim de aynen bu şekilde gördüğümüz Avengers Endgame’in süresi ne kadar olacak?

Hepimiz fazlasıyla uzun bir film bekliyoruz. Anlatılacak çok hikaye, cevaplanacak çok soru var. Filmin uzunluğunun da bu doğrultuda olmasını düşünüyoruz. Russo Kardeşler’in Collider’a yaptığı açıklamada bize üç saatlik bir film vaat ediyor.

“Stüdyo yapabileceği en iyi hikayeyi seçti. Şu aralar da deneme gösterimlerinden çok iyi sonuçlar alıyoruz ve film iyi gidiyor. Katettiğimiz aşamadan da memnunuz. Ama hala üstünde çalışmaya devam ediyoruz. Bu yapım daha önceki 22 filmi bir nihayete erdirecek. Çok fazla anlatılacak hikaye var. Doğal olarak duygular bizim için bir başlangıç noktası. Elinizde de bu kadar karmaşık bir hikaye olunca, karakterleri anlatacak güçlü duygusal sahneler olmasını istiyorsunuz. Bu da belirli bir yapı istiyor. Bizim durumumuzda da bu yapı üç saat olacak gibi gözüküyor.”

Okumadan Geçme: Chris Pratt’ten Star Lord İtirafı

Russo Kardeşler her zamanki gibi açıkça 3 saati işaret ediyor. Daha önce de 3 saatlik sürenin altını çizmişlerdi. Filmin artık süresi kesinleşti diyebiliriz sanırım.