Avengers Infinity War’da Thor yeni silahı Stormbreaker’ı elde ettikten sonra Tavşan ve Ağaç ile birlikte direkt Wakanda’ya gitti. Peki nereden biliyordu Wakanda’yı?

Thor fazlasıyla etkileyici bir şekilde savaş alanına girip, gidişatı kahramanlarımızın lehine çevirse de direkt olarak Wakanda’ya gelmesi biraz şaşırtıcı oldu. Fazlasıyla kesin bir tahmin oldu. Peki Thor gerçekten de Wakanda’yı nasıl bilebildi? Sonuçta orayı ne Tavşan ne de Ağaç biliyordu. İşte bu konuya Avengers Infinity War yönetmenleri Russo Kardeşler Twitter üzerinden açıklık getirdi.

Thor, Thanos’un taşların peşinden gittiğini biliyordu. Aynı zamanda Dünya’da bu Sonsuzluk Taşları’ndan olduğunu da biliyordu. Bu da onun Wakanda’ya gitmesinin sebebi oldu.

Çok detaylı bir açıklama değil kabul etmemiz gerekir ki. Ancak, konuyu aydınlatmaya yeter diyebiliriz sanırım. Thor zaten Sonsuzluk Taşları konusunda gayet bilgili. Eh, uzay gemisinde yaşanan karşılaşma da onun için kesinlikle bazı konularda aydınlatıcı olmuştur diye düşünüyorum. Tüm bunların üstüne kendisinin tanrı olduğunu da eklersek dünyadaki taşları takip etmesi daha rahat olmuştur. Eh, bu da zaten onu resmen öğrendiğimiz gibi Wakanda’ya yönlendirmiş.

Okumadan Geçme: Avengers Infinity War’un Ardından Red Skull’a Ne Oldu?