Avengers filmlerinde Scarlet Witch olarak seyrettiğimiz Elizabeth Olsen’ın zamanında Game of Thrones seçmelerine katıldığı ortaya çıktı.

Game of Thrones’un büyük finalle ekranlara veda etmeye hazırlandığı şu günlerde Elizabeth Olsen enteresan bir açıklamada bulundu. Daenerys Targaryen rolü için seçmelere katıldığını açıkladı. O süreci şöyle anlattı:

“Oyunculuğa başladığımda karşıma gelen her rol için seçmelere katılıyordum. Zaten bu süreci de seviyorum. Zamanında Khaleesi için de seçmelere katıldım. Benim için en garip seçmelerden biriydi. Okuma yapmamı istedikleri sahnede Khaleesi binlerce kişinin önünde konuşuyor, onlara kraliçeleri olduğunu söylüyordu. Bu rol için benden İngiliz aksanı mı yoksa Amerikan aksanı mı istediklerini bilmiyordum. Ben de ikisini de yaptım. Sonuç güzel olmadı. O yüzden ne zaman konu kötü seçme anılarına gelse, aklıma bu deneyim geliyor.”

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame Sonrası Avengers Kimlerden Oluşuyor?

Elizabeth Olsen’ı kesinlikle Daenerys Targaryen olarak düşünemiyoruz. O da bu rolün kendisine uymadığını seçmelerde hissetmiş olmalı.